Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyári ekcéma ellen tanácsok?

Nyári ekcéma ellen tanácsok?

Figyelt kérdés

A lovam nyári ekcémás már évek óta. Eddig semmilyen féle kezelést nem igényelt előttem sem volt rá szüksége. Mindig érzékeny bőre volt, nyáron viszketett neki illetve a csípésekre látszódtak rajta. Idén viszont az ekcéma más jeleit is tapasztaltam. Egyes helyeken elkezdett kikopni a szőre, illetve a farka is csúnyább. Mit lehetne ezek ellen tenni? Már állatorvoson is gondolkoztam, de ismerősöm is fordult hozzá ilyen problémával és csak méregdrága készítményeket írt fel neki ami nem használt semmit.

Tapasztalatokra vagyok kiváncsi hogy kinek mi vált be ezek ellen és mit használt? Nyilván ha olyan, hogy orvos írja fel és többen is azt mondják, hogy nekik használt akkor kihívnám az állatorvost.



2021. jún. 9. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem a kezemen van ekcéma, csak az elocomos kenőcs (ez is vény köteles) válik be. Egy ideig olyan szappannal mostam, hogy kiszáradjon, úgy legalább nem viszket, de az sem megoldás. Meghát én nem vagyok ló, mindenképp kérdezz rá állatorvosnál.
2021. jún. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem végső elkeseredésében azt tanácsolta az orvos, hogy ne fürödjek. Bevált.:)

Esetleg ha valamilyen mosószert tesztek a ló fürdetésénél a vízbe, akkor azt is mellőzzétek és harmadannyit fürödjön, mint szokott.

2021. jún. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Facebookon lovas csoportokban gyakran téma ez a probléma. Nekem nem volt ilyen gondom a lóval sosem, úgyhogy nem olvasgattam el mindent, de azt láttam hogy rengeteg jó praktika és tanács érkezett (és nem csak gyógyszerek). Esetleg próbáld meg ott is feltenni a kérdést, a Magyar Lovas Közösség az egyik legnagyobb ilyen csoport.
2021. jún. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ami nálunk gyönyörszépen bevált két lónál is (bár időbe tellett a dokinak, mire rájött, mi a gond tulajdonképpen): egyrészt naponta mosni Ribes samponnal, és kezdje el enni a SOME keveréket a fitocavallo-tól. Ha versenyzel, van doppingmentes változat is. Idén valószínűleg csak megállítja a dolgot, de legalább nem romlik tovább, viszont jövőre (télen le lehet állni), amint meglátod az első kósza legyet, kezdd el adni! A mieink tünetmentesek... Most volt kint másik doki, kérdezte, mi az a bödön a zöldséggel... Mondom, nyári ekcémás a ló. Eeeeeeeeez??? Nem hitt a szemének. Meg emellett nyilván légyirtás bent, és délben, nagy melegben, mikor ezek a dögök járnak, ne nagyon legyen kint. Hajnalban, késő délután, estefelé...
2021. jún. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, mosni csak addig kell naponta, amíg veszettül viszket. Utána egyszer egy héten, aztán szépen el lehet hagyni..
2021. jún. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!