Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek furcsa, ha 6.-ban...

Szerintetek furcsa, ha 6.-ban kezdtem el lovagolni?

Figyelt kérdés
(nem tudtam pontosan, hogy a sporthoz vagy ide írjam-e le.)

2021. júl. 4. 09:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Én 8.ban kezdtem el, húgom meg már két éves kora előtt heti rendszerességgel volt pónin vezetgetve és lóhoz szoktatva (olyat művelni amit lehet lovaglás címszóval illetni később kezdet persze) szerintem senkit se érdekel mikor kezded el
2021. júl. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
79%

A lovaglást elkezdeni sose késő. Rengetegen általános iskola alatt kezdenek lovagolni, aztán vagy ráunnak vagy megváltozik az érdeklődési körük, kikopnak a barátnők, esetleg megrekednek egy szinten és abbahagyják. Aki pénzesebb és tud fejlődni az elmegy versenyezni vagy saját lova lesz.

Szóval ha te csak 6.ban kezdtél lovagolni teljesen rendben van, mint az is, ha valaki 40 évesen kap kedvet hozzá.

2021. júl. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
49%
Na, olyanból, aki 40 évesen kezd hozzá, olyanból kevés lesz, aki megtanulja.
2021. júl. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
79%
Felnőttekkel gyorsabban lehet haladni, ők átérzik egy lovas óra értékét, abban az időben odateszik magukat, figyelnek, érdeklődnek, hozzáolvasnak, kérdeznek. Egy gyerek is csak akkor tanul meg igazán lovagolni, ha beleteszi az ő részét is, járhat a világ legjobb edzőjéhez, az se tudja megtanítani, ha a gyerek nem érdeklődik, lusta tanulni, erősíteni, nem figyel oda. Ha tudnád mennyi anyagot adtam ki, mennyit magyaráztam, rajzoltam... stb és még mindig van olyan évek óta járó lovas, aki bajban van egy átlóval, pedig már rég magasabb szinten lovagolhatna, tanulhatnánk idomítást, de ez nagyon sokszor nem az oktatón/edzőn múlik. Persze vannak kóklerek szép számmal, de sajnos már a tanuló lovasok se a régiek.
2021. júl. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted korai vagy késői?
2021. júl. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
84%

"Felnőttekkel gyorsabban lehet haladni, ők átérzik egy lovas óra értékét, abban az időben odateszik magukat, figyelnek, érdeklődnek, hozzáolvasnak, kérdeznek."

Csak nem ülik ki az ügetést.

2021. júl. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ, hát Olimpiát nyerni már nemigen fogsz, de simán lehetsz sikeres versenyző is akár. Én ismerek olyat, aki 30 évesen kezdett lovagolni, most versenyszerűen ugrat a saját lovával. :)
2021. júl. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Én hat évesen kezdtem el rendszeresen lovagolni. Világéletemben lovagoltam amúgy. Nem ciki. 50 évesen sem ciki. Ha akkor van rá pénze akkor akkor van. És pont
2021. aug. 29. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!