Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A betegségem miatt híztam meg?

A betegségem miatt híztam meg?

Figyelt kérdés

Oxigénhiányosan születtem, és velem született gerincferdülésem van, így hamar kifulladok.

4 évvel ezelőtt bejelentették, hogy egy ritka betegségben szenvedek, osler-kórban. Vérzékenységet okoz, a szememen furcsa vörös pöttyök vannak, és az orrom kieresedett. Nem tudom, de azóta igencsak meghíztam, valami baj lehet velem. Mindig normális volt a testsúlyom, és átlagos életet éltem. Elkezdtem 6 hónapja sportolni...

VALAMIÉRT MÉGJOBBAN ELKEZDTEM HÍZNI ÉS MÁR 96 KILÓNÁL TARTOK!!!! Testmagasságom 188 cm.

Mit tegyek, hogy ne jöjjenek a + kilók rám? Fogyózni kéne? Dehát napi 3 alkalommal eszek, mert nem merek többet enni. Félek nagyon, hogy cukorbeteg leszek, és elöröklöm a nagymamámtól. Édességet, nassolni NEM szoktam! Ti mit gondoltok?

16/F



2018. febr. 8. 09:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne elmenned endokrinológushoz, mert lehet, hogy akár egyéb hormonproblémák (pl. pajzsmirigy) mellett inzulinrezisztenciád van (ami ugye az előszobája a cukorbetegségnek, de visszafordítható, szinten tartható). A többi betegséged nem ismerem, de azzal nem lehet összefüggésben?

Kellene egy terheléses cukor és inzulinszint mérést csináltatnod (0-60-120 perceset legalább) és az eredményekkel elmenni orvoshoz.

2018. febr. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
#1 Rendben, megpróbáljuk, hátha kapunk időpontot. :) Köszönöm
2018. febr. 8. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!