Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Adománygyűjtés egy lovardának?

Adománygyűjtés egy lovardának?

Figyelt kérdés

Van egy helyi lovarda (nevet nem szeretnék írni nehogy egy odajáró vagy esetleg a lovarda vezetője lássa, akit érdekel privátba megírom) ahol úgy látom anyagi gondok vannak. 4 lovat is el akarnak adni/el adtak (posztba ki volt téve hogy eladója) létszámcsökkenés miatt. Arra gondoltam hogy szerveznék nekik egy adománygyűjtést aminek az összegét vagy elutalnám nekik vagy a pénzből Decathlonos felszereléseket vennék előre utalva kifizetném és oda rendelném. Az egésszel annyi a gond hogy még diák vagyok és nem rendelkezem annyi pénzzel hogy minőségi felszereléseket tudjak magamtól venni.

A kérdésem az lenne hogy hol tudnák adománygyűjtést szervezni (Facebookon kívül) x összegért? Illetve ilyenre mennyire gyakran szoktak adományozni emberek?



2021. aug. 11. 10:10
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Az se biztos hogy anyagilag bajban vannak, lehet a tulaj már nem akar foglalkozni a lovardával, és apránként eladja, kezdve a lovakkal.


Miért nem kérdezed meg kérdező nyíltan, hogy láttad az eladó lovakat valami baj van?


Az is elképzelhető, hogy kirostálódott az a pár ló.

Lehet ellenőrzést kaptak és nem volt alkalmas egyik sem iskola lónak.


Előtte azt kéne kiderítened, hogy ténylegesen szükségük van-e adományra, mielőtt kellemetlen helyzetbe kerülnél.


Csak láttál valamit de nem tudod biztosan mi van mögötte. Nem jó tanácsadó úgy buzgolkodni, és ezt a buzgolkodó szót most ne értsd félre, nem necces jelentése van, de mondok egy példát, látsz egy szegénynek kinéző embert aki piszkos ruhába megy be a boltba és lelkes fejjel neki csak banán van a bevasarlo kocsijában és elhatározod, hogy elkezdesz neki adományt gyűjteni, mert igazából látásból ismered és olyan jó ember, biztos szüksége van a pénzre, el is kezded titokban és mikor a titok adomány átadásra kerül a sor a hírvivőid jelentik, hogy az ember döbbenten és kínosan állt az adomány előtt, és aztán kiderült, hogy épp egy Alapítványi munkájáról jött haza, ahol önkéntesen segített felépíteni egy árva házat, és az egész országot járja mint Mátyás király álruhában és ahol tud segít mert bőven bőven megteheti.


Valószínűleg jót fognak somolyogni, ha nincs szükségük támogatásra, de van akinek ez nem lesz ilyen kellemes ha nincs szüksége támogatásra akkor sem.


Olvas el Andi és a világ meséjét, és leginkább azt a részt: Aki előbukkan a fák közül címmel kezdődőt.


Szép dolog hogy segíteni akarsz titkon, de akkor legalább nyomozd ki titokban hogy szükségük van-e egyáltalán segítségre. Mellesleg egy lovarda nem biztos hogy jogilag fogadhat el pénzadományt. Harmadszor lehet a gazdája azt fogja gondolni, hogy nem hiszed el hogy ő is tudja vezetni a lovardát. De szerintem lehet valami családi ok is amiért lehet tul akar adni a lovardán, de az is lehet hogy csak egész egyszerűen már nem akar vele foglalkozni.

2021. aug. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
60%
11-eshez hozzátenném, hogy a lovak pont eladási korban vannak... 7 éves jól belovagolt, esetleg versenyeredménnyel, 5 éves belovagolt, 1 éves választási csikó... A másik meg, tényleg nézz utána, hogy mire lenne szükség, mert bár a szándékod jó, de egy lefelé bukó helyen nem a decathlonos himmi-hummi felszerelés a fontos... Széna, szalma, takarmány, vízdíj...
2021. aug. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Adományt amugy gyűjtöttek már leégett lovardának, de az más helyzet, ott egyértelmű volt, hogy bajban vannak, ugy biztos lehet adományt gyűjteni, na de egy működőképes lovarda ami szolgáltatást nyújt hát ő izé, ez olyan, mintha azt mondanád, hogy a vízműnél olyan kedvesek mostanában észrevettem, hogy mikor fizetni voltam eladó az egyik telkük, biztos problémájuk van, gondoltam adományt gyűjtök nekik.


Szolgáltatást adó félnek adományt gyűjteni, akkor az aki adományoz, utána jogosan hisztizhetne az ingyen lovaglásért.

2021. aug. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

A kedvességnek meg alapnak kell lennie ilyen helyeken!


Legyen az lovarda vagy bármilyen szolgáltató egység.

2021. aug. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Ha segíteni akarsz nekik, inkább kérdezd meg, hogy nem-e tudsz segíteni istálló takarításban vagy betakarításkor, szívesen segítenél.


Az nagyobb segítség, mintha tudatlanul elkezdenél adományt gyűjteni úgy hogy fogalmad sincs a jogi részéről és követelményeiről.


Egyébként kérdezd meg Kemény Dénest ő is a COOP égisze alatt csinálta, nem tudom csinálja-e még.


Ő állatorvos is nem csak híres vízilabda edző, ő nagyon otthon van ebben az adomány dologban. De ő is alapítványi úton csinálta.

2021. aug. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Egy ilyennél kell egy alapítványi számla ahova folyik a pénz, ahol minden forintról el tudsz számolni. Titokban mégis hova gyűjtenéd a pénzt, mert ugye a Lovarda bakszámláját nem tudod elkérni, és ha még el is kéred akkor szerinted nem fognak megijedni, hogy random emberek utalgatnak nekik pénzt?


Nehogy félreértés legyen és aztán meg pénzmosás miatt vizsgálgatják majd őket.

2021. aug. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Ahogy így írjátok lehet inkább ha legközelebb megyek megkérdezem hogy van-e szükség valamire ha az nagyon drága (több százezer) akkor adománygyűjtést szervezek de ha csak pàr ezer vagy pár tízezer akkor azt magamtól odaadom vagy a pénzt vagy magát az árut. Így lehet jobban járok és legalább véletlenül sem adok nekik felesleges dolgokat. Köszönöm mindenkinek a segítséget.🥰
2021. aug. 11. 15:58
 18/28 anonim ***** válasza:
kérdező engem már nem érdekel az igazság.
2021. aug. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Kérdező szívesen. Adomanygyujteskor amugy annak akinek gyujtenek szinten tudja. A szegeny csaladoknak meg van egy alapitvany ami szet osztja a pent vagy targy beli adomanyokat, elelmiszereket, de errol el is tudnak szamolni es konyvelojuk is van es a NAV fele is bejelentesi kotelezettseguk van szerintem.
2021. aug. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

* penzt


Bocsanat a tipoert csak faj az ujjam a potyogestol.

2021. aug. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!