Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Adománygyűjtés egy lovardának?

Adománygyűjtés egy lovardának?

Figyelt kérdés

Van egy helyi lovarda (nevet nem szeretnék írni nehogy egy odajáró vagy esetleg a lovarda vezetője lássa, akit érdekel privátba megírom) ahol úgy látom anyagi gondok vannak. 4 lovat is el akarnak adni/el adtak (posztba ki volt téve hogy eladója) létszámcsökkenés miatt. Arra gondoltam hogy szerveznék nekik egy adománygyűjtést aminek az összegét vagy elutalnám nekik vagy a pénzből Decathlonos felszereléseket vennék előre utalva kifizetném és oda rendelném. Az egésszel annyi a gond hogy még diák vagyok és nem rendelkezem annyi pénzzel hogy minőségi felszereléseket tudjak magamtól venni.

A kérdésem az lenne hogy hol tudnák adománygyűjtést szervezni (Facebookon kívül) x összegért? Illetve ilyenre mennyire gyakran szoktak adományozni emberek?



2021. aug. 11. 10:10
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Egy loviban nagyobb szükség van takarmányra (zabra, szénára), mint felszerelésre. Elhiszem, hogy segíteni szeretnél, de mielőbb adománygyűjtésbe kezdené inkább kérdezz rá a leépítés okára. Biztos fáj, ha eladják a kedvenceid, de sajna ez van.
2021. aug. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Tehát legyél x éves, te honnan tudod, hogy a lovarda anyagi gondokban van? Azért mert eladják a lovakat? Tilos eladni, vagy mi? Lehet újakat akarnak venni helyettük, vagy már "kinőtték" őket az ottani lovasok, nincs szükség rájuk, másnak is adnak lehetőséget fejlődni.

A másik meg, hogy akinek van lovardája annak lehet a zsebben. Sőt, nem lehet, hanem lennie kell. Ha meg nincs anélkül elég butaság elindítani egy ilyet, mert bármi jöhet.

2021. aug. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Illetve arra gondoltam hogy a eladós posztot kitennem a neveket kisatíroznám, így bírom bizonyítani hogy nem kamu.


Szerinted a saját lovaikat nem ismerik meg?



"Adománygyűjtést szervezek de ha csak pàr ezer vagy pár tízezer"

Na kb 100 embernél több neked nem nagyon fog adományozni. Egy ló meg nem pár tízezret ér.. nem hiába adtak el 4 lovat. Kicsit olvasd már el újra amit írtál.

#12, miből gondolod, hogy 7 évesen biztosan belovagolt? Van olyan ló, ami még 10 évesen sincs belovagolva. Mi a garancia arra, hogy belovagolt? Semmi, mivel semmit nem írt a lovakról.

2021. aug. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

23-as észrevételére reagálnék én is. Ha egy magántulajdonú képet szerkesztesz az már GDPR hatáskörbe is tartozik.


Nem mellesleg ha facebookon hirdeted nehogy lókupecek vagy olyan emberek is rácuppanjanak akik nem jó szándékúak.


Az adományozásnak meg van a maga módja, nem hiába Alapítványi keretek között csinálják és nem hiába nem egy ember hanem több, több munkaköri munkát, van aki utánanéz, csekkol, ha olyan a helyzet hatósággal csekkoltatja le.



Olvastam már több kérdésed de azt hittem már felnőtt vagy, de ezek alapján még kb. tinédzser lehetsz ami nem baj, cuki hogy segíteni akarsz nekik, de ennek nem ilyen egyszerű a menete.


De valószínűleg ha még tinédzser vagy elképzelhető hogy ilyen területen fogsz majd dolgozni.


Én a helyedbe kideríteném mi az igazság és fizikai önkéntes munkával segíteném őket, vagy képességemhez mérten vagy ötleteket adnék nekik, vagy táborokban segítenék, de ezt nekik honorálniuk kell minimum ingyen lovaglással, mert az már kihasználás lenne vagy ingyen dolgoztatás.


Gyerekkoromban én is segédkeztem lovas tanyán, ott bármikor ingyen lovagolhattunk, az a lovas tanya sem volt az a gazdag lovas tanya. Később meg lovas táborban segítettem futószárazásnál, de én az elméleti játék részét tartottam, és különböző játék feladatokkal igyekeztem egy kis lovas kulturát elméletileg átadni, illetve az indiánok kapcsán leszerveztem nekik egy ezzel foglalkozó talán várőrt, ahol ők bemutatózni szoktak, és ő az amerikai indiánokról tartott nekik interaktív előadást íjászkodással együtt, nekem sikerült a tábortűzön át a kukászsákba landoltatni a nyilat. Mindenki azt kacagta. Illetve weboldal építéssel segítettem, de nem mondtam egy szóval se az illetőnek, hogy sejtem hogy vannak nehézségek. De nekem leginkább a lovak között levés volt a lényeg, mellette segítettem ott több mindenben amiben tudtam.


Ha ténylegesen anyagi gondokkal küzdenek, és nem szeretnének megválni a lovardától, akkor ötletekkel tudnád segíteni őket és fizikai önkéntes munkával.


Az adomány gyűjtést szerintem engedd el, mert az nem ilyen egyszerű és ott tudnia kell a félnek, ha nem Alapítványi keret között gyűjtesz, másrészről az Adományozók is csúnyán néznének, ha a te bankszámládat adnád meg és a bank is, sőt ezt még lehetne sorolni, és jogosan.


Az más mikor valaki a családtagjának ad pénzt, de ismeretlen embereket nem szabad ilyen necces helyzetbe hozni, úgy hogy nincs mögötte semmilyen hivatalos szervezés.

2021. aug. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
* több munkaköri munkája
2021. aug. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Amúgy egy ilyen marha kínos is lehet annak akinek segíteni akarsz, pláne ha még erőlteted is a dolgot, vagy a barátnődnek mondod, hogy nem kéri a segítséget, közbe olyan hangsúllyal mintha te tudnád, hogy márpedig kell neki az adomány.


Te élveznéd ha így akarnának neked segíteni, hogy a hátad mögött szervezetlenül hozzá nem értve kezdenének el kavarni?


Szerintem te is biztos ideges lennél és nagyon kínos lenne.


A lovarda egy vállalkozás nem egy ingyen konyha. Annak az embernek van vállalkozóija, és biztos jobban ért a dolgokhoz, mint te aki jószándékkal segíteni akar, bár ez inkább arra hasonlít amit mondtam:


Aki előbukkan a fák közül.


Az segítség szerinted ha utána nem fogod látni de esetleg ha tényleg intézkedik és tudja hogy neki mi a jó, hogy megríkattod?


Az nem segítség hanem hátráltatás.


Kérdezd meg egyszer hogy tudsz e valamiben segíteni és biztosítsd hogy ha kell segíteni akkor szívesen segítesz de ne kezdj el szervezkedni a háta mögött mert abból csak a konflikuts és bonyodalom és a necc van és a félreértés.

2021. aug. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
* megríkattad kínjában?
2021. aug. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Szerintem a pénzből nem felszereléseket vegyél, mert ha tényleg bajban vannak akkor nem az a plussz fülvédő vagy nyeregalátét fog segíteni nekik. Inkább takarmányt, szénát, esetleg vitaminokat érdemes venni a lovaknak, de szerintem ne tittokba csináld mert semmi értelme, hanem beszélj a tulajdonossal.
2021. aug. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!