Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy lovagoljam össze a...

Hogy lovagoljam össze a lovat, hogyan kérjem le a fejét?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ezt látatlanban nagyon nehéz, de a "főbb lépéseket" le tudnátok írni?

Félfelvételek kellenek hozzá?

Hogy érhetném el ezt jól belovagolt, és kevésbé képzett lovon?

Valamint ha teljesen fel akarom venni, megállítani, azt hogy csináljam finoman? Mármint, hogy ne tépjem szét a száját. Tudom, hogy rá kell szorítani combbal, bele kell hajtani a megállásba, de mégsem mindig sikerül elég finoman...

Nem vagyok teljesen kezdő, csak eddig rossz edzőm volt, folyamatban van egy új keresése...

Előre is köszönöm!



2021. aug. 12. 22:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Próbálsz figyelni a tartásodra, hogy egyenes és elengedett légy. Van egy fix, ugyanakkor rugalmas szártatás. Rengeteg gyakorlás kell ahhoz, hogy rájöjj mikor kell inkább 'megmerevíteni a kezed' hogy a ló engedjen, illetve mikor kell neked is engedni. Ehhez hozzájön nagyon sok csizma, de nem olyan mintha ki akarnád kergetni a világból, hanem mintha az oldalán keresztül akarnád elaltatni vagy tömöríteni. Ezt úgy érted el, hogy folyamatosan a ló oldalán kell legyen elsősorban a bokád. Tanügetésben kezdj kengyel nélkül. Amikor felfeszül több csizma, ha nagyon megsiet rá akkor még nem fogadja el eléggé a csizmát, ezért tapasztaltabb lovas kell ráüljön. Idővel te is képes lehetsz tapasztalatlan lovat összelovagolni, de erre csak olyan lovam tudnak megtanítani, akik írnak-olvasnak-számolnak. Szóval tegyük fel felveszült te odatetted a csizmát mégjobban. Lehet, hogy még nem elég erős a csizmád, és hiába szorítod meg teljes erőből, még mindig nem lesz elég, ezért gyakorolni kell. Azután ki kell próbálni, hogy a ló mire enged, de a legfontosabb dolog, minden mellé legyen csizma. Tehát mirw engedhet a csizma mellé a ló? Átmozdításokra, áthajlításokra, stb. Illetve sok lónak segítség ha változtatsz a kéz helyzeteden. Például magad előtt összezárod az ölkleid, vagy mélyen szélesen tartod a kezed. Aztán ha a belső vállása esik belső kéz magasabbra, és fordítva. Sok kör és irányváltás tanügetésben, mindemellett ugye folyamatosan ott a lábad az oldalán.

Sok sikert!

2021. aug. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Felvételnél és megállításnál leülsz a fenekedre, lenyomod a sarkad és ennyi
2021. aug. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

"...hogyan kérjem le a fejét?..."


Pörgő rúgással

2021. aug. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%
Minden lépésnél vagy éppen vágtaugrásnál csizma, ha nemnagyon reagál a csizmára akkor kicsit erősebben de ha jól reagál akkor elég annyi hogy érezze, és ütembe tartsd. A ló folyamatosan legyen belsőállításba, és a csípőddel midíg told bele a szárba, ha látod hogy nem figyel rád, mozgasd át a szárakat. Egy kevésbé vagy egyáltalán nem rohanós lovat szár nélkül is fel lehet venni, kicsit hátradőlsz, megszorítod a combodat, a csípődet megfeszíted, hangsegítségeket is adhatsz neki mert az is nagyon sokat segít. Ha rohanósabb a ló, vagy erre nem reagál akkor ugyanezt csinálod csak szársegítségeket is adsz. Nem folyamatosan húzod a szályát hanem ha nem akar megállni, akkor folyamatosan húz-enged-húz-enged. Ha nemtudod felvenni akkor csinálj vele kiskört vagy nagyon rövidísd le az ügetést vagy vágtát, és sokat gyakorolj vele, pl leléptetés előtt engedd el a szárakat vagy legyen laza és kezdj el tanügetni szépen lassan és pár pillanat múlva már vedd is fel és ezt csináld meg vele minden edzésen 4x-5x meg minnél több felvételt vágtában is, tehát beugraton és amint beugrattad szinte gögtön veszed is fel.
2021. aug. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2021. aug. 13. 16:17
 6/11 anonim ***** válasza:
7%
4es vagyok, miért lettem lepontozva??
2021. aug. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%

Én nem pontoztalak le.

Én a 3-as vagyok. És ha ez vigasztal engem is le húztak

2021. aug. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%
Azt nemcsodálom hogy téged lepontoztak 3as :)
2021. aug. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem is vagyok szakember. Csak gondoltam próbálok segíteni, hátha valakinek mondjuk épp az jön be.


7-es vagyok

2021. aug. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%

Kedves 6os! Azért lettél lepontozva, mert hibás amit írtál. A legtöbb ló az állításra jobban felfeszül, a hajlításra engednek, most csak mélyre lovaglásról beszélek persze. Ezen kívül (most nem olvasom újra), de olyasmit írtál, hogy a csípőjével lovagolja a lovat a kezéhez, ami abszolúte hibás, csak zavaró lesz a lökő mozdulat. A csípő csak leköveti a mozgást, illetve a meglassításnál van szerepe, az előrehajtásnál teljesen passzív, az a csizma dolga. Valamelyik lónál bejöhet a többi amit írtál, ezért félig hasznosnak pontoztalak, viszont rengeteg ló meg belefeszülne ezekbe.

Ha egy csikóról van szó ezek nagyon 'durvák' még, és sokkal passzívabb lovaglás kell ahhoz, hogy szépen meginduljon lefelé és ne érezze soknak.

2021. aug. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!