Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Annika Schleu olimpiai lovas...

Annika Schleu olimpiai lovas incidensénél hogy lehetett volna kooperációra bírni a lovat?

Figyelt kérdés

Az elején le akarta rázni, de aztán egy ideig együttműködő volt. Miért esett vissza a kezdeti lelkiállapotába?

Ha a lovas lány nyugodt maradt volna, végigvihették volna a versenyt?

Nem azt szeretném ha a lányt szidnánk, hanem jó lenne tudni hogy ilyen esetben mi a legjobb megoldás, a lócserén kívül.



2021. aug. 13. 11:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
1%

Ahhoz több mindent kéne tudni a lóról és a lovasáról.


Elképzelhető hogy valami zavarta a lovat, lehetett hirtelen lépés miatt lábprobléma, vagy esetleg ha nem volt semmi baja előtte a lónak és a lovassal együttműködő volt, akkor az is lehet, hogy valaki szabotálta a versenyt, és paprika krémmel kente be a lábvédőjét ami okozhat ellenszegülést, mivel a paprika krém a lónak ugyanúgy csípi égeti a lábát.


Bár valószínűleg a beszámolója alapján nem volt összhangba a ló és lovas, mert ugye írta, hogy jelezhette volna, hogy cseréljék a lovát.


Én mondjuk azt nem értem, hogyha valaki készül az olimpiára, az több hónapnyi felkészülés és éves tapasztalatok egy ilyens portágba militari pályán csakis összeszokott ló és lovas páros indulhatna.


Ott az volt a probléma, hogy a ló érezte a lovas érzelmeit, írta, hogy csak az volt fontos neki, hogy az olimpián induljon, a lóra egyáltalán nem figyeltek és még bántották is. Szerintem jogos volt a kizárás. Egy ilyen sportágba nem viselkedhetnek így egy lóval, ha valami nem klaffol annak számtalan oka lehet, és nem a probléma forrását kereste ami lehet meglett volna egy tized mp alatt is, ha inkább nyugtatgatja a lovat határozottan minthogy menjé már te és pálcázza.

2021. aug. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

A ló ugyanezt előtte már mással is eljátszotta. Ott akkor prompt megoldás nem volt arra hogy végig tudjon menni a pályán, illetve de, az az egy, amit megpróbált, hogy erőnek erejével rábírja a lovat az együttműködésre.

Én megértem őt, egy élet munkája volt abban, hogy bejusson az olimpiára, és a várható arany elúszott egy rossz ló miatt.

2021. aug. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

*ilyen


*millitary

2021. aug. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Az első egy kicsit sok Ostwind-et nézett úgy látom. :D
2021. aug. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
11%

De 2-es ha tudják, hogy makacs a ló akkor nem azt a lovat kellett volna vinni az Olimpiára. Akinek fontos a verseny ezt a lényeges szempontot bizony első listán figyelembe veszi és csere lóval megy.


Nem tudtam, hogy random lovakon mennek azt hittem, hogy már együtt is készültek a versenyre. Ez új info ebben a sportágban számomra.

2021. aug. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
13%

4-es láttam :D, de csak egyet, de láttam már jobb filmet is pl., azt csak úgy írtam, nem kell annyira komolyan venni.


Amúgy szerintem az International Velvet jobb film és anno a 80-as évekbe volt egy díjugrató sorozat aminek nem tudom már a címét.

De nem a film világ alapján adtam a választ, csak eszembe jutott ez a lehetőség is, hogy esetleg valaki titokban szabotálta, de valószínűleg nem.

A kérdező megoldásokat kérdezett, de ahhoz az okokat is kéne tudni, ezért csak random találgathat az ember. Igazából csak olyan problémákat is felvetettem ami esetleg kellemetlen lehetett a lónak, amit esetleg nem vettek észre, ez nem biztos, hogy olyan krém ami ilyet okoz, az is lehet, hogy valami belekerült a lábvédőjébe már a verseny kezdete előtt a terepen, attól még lehet rejtett problémája a lónak mindkét alkalomkor, attól függetlenül, hogy makacsnak van elkönyvelve.


De az azért logikusnak kéne lennie, ha üti erősebben akkor a ló duszt nem azt fogja csinálni amit szeretne maximum egy kis időre 5 percre aztán utána jön az ellenszegülés. Logikus amúgy, a ló érzékeny állat, egy ilyen lovat, amit valószínűleg így próbáltak öszötkélni előtte is lehetett már nagyon elege.

2021. aug. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
* ösztökélni
2021. aug. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%
Úgy ugrani vagy úgy trappolni a pályán hogy esetleg egy toklász vagy miniatür kavics került valahova kellemetlen helyre ez is lehetett ok mindegyik alkalomkor és aztán elkönyvelték meglovagolhatatlan lónak.
2021. aug. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%

Nem hinném, hogy fos lovat indítanának az olimpián. Viszont azt is hozzá kell tenni, hogy az öttusázók nem a legjobb lovasok... Sőt... Már a melegítőn lehetett valami, illetve egy ló bármitől befejelhet, nem igazán érdekli, hogy egy szimpla edzésen vagy egy olimpián.

Mindenesetre több lehetőséget kellene biztosítani, hogy a sorsolt lovakkal többet tudjanak dolgozni.

2021. aug. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%

Miért írogat sületlenségeket olyan, akinek fogalma sincs az öttusa lovaglás részének szabályairól?

Az öttusázók nem "viszik" a saját lovaikat a versenyre, hanem a rendező ország biztosítja. A verseny előtt a lovakat kisorsolják a versenyzők között.

Egy ló egy nap több pályát is megy.

Akkor kérhetsz lócserét, ha az előző lovas legalább kétszer leesett a lóról.

Személyes véleményem: a japán lóállomány nem volt olimpiai szintű. Nekem kicsit olyan volt, mintha más segítségekhez lettek volna a lovak szokva. Mintha más segítségekkel lettek volna belovagolva. Mint aki nem tudja pontosan, mit akarnak tőle.

2021. aug. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!