Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Félbértartás vélemények?

Félbértartás vélemények?

Figyelt kérdés
Gondolgodom azon, hogy szeretnék egy félbértartott lovat. Az lenne a kérdésem, hogy nektek mi a tapasztalatotok, véeményetek a félbértartással kapcsoloatban. És a lovardától szeretném kibérelni tehát nem egy bértartótól, és heti 2x-3x-4x tudnék hozzá kimenni, ahova most járok, ott nincs ilyen lehetőség de van a közelünkbe egy lovarda ahol van és azt kiszeretném próbálni és ha tetszik akkor beszélek az ottani edzővel stb, stb, csak tapasztalatokat szeretnék :)

2021. aug. 13. 13:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én most felestartó vagyok. Én nagyon szeretem, jófej a ló tulaja. Mivel egy lovat lovagolhatsz, sokkal könnyebb összeszokni neked vele. 3 éve vagyok egy a lónak a felese és a fotókból, vidókból látszik, hogy mennyit fejlődtünk. Vele lehetőségem volt elkezdeni ugrani és tanulni, lehetnek komolyabb edzéseim. Sokkal olcsóbb, mintha saját ló lenne.

Viszont nem szólhatok bele, hogy mit egyen a ló, hogyan legyen patkolva, mennyit menjen, és én se lovagolhatok 2-nél többet egy héten, mert más is lovagolja, stb. Ez az elején nem zavart, de most már kicsit igen, mert nincs akkora felelősségem. Nem szólhatsz bele, hogy a másik hogyan lovagolja, és ez a lónak is összezavaró lehet, hogy különféle jelzéseket ad a két lovas.

Szerintem iskolalovak után nagyon jó lehetőség és váltás, rengeteget fejlődhet az ember, és belepillanthat milyen egy saját ló (ki kell hozzá menni, lepucolni, felnyergelni, ha baja van lekezelni, ha hisztizik lerendezni vele, ha sánta vagy megsérül imádkozni érte, feladatokat tanítani neki, millió nyeregalátétet és szettet venni neki stb.)

2021. aug. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát ha lovardától béreled várhatóan ugyanúgy bedobják iskolába, ha nem vagy kint, így a beletett munkád kb olyan, mint halottnak a csók. Most van egy ló ahol lovagolok, amivel csak én foglalkozok 5 hónapja. Nagyon sokat fejlődött, de ketté is törném, aki a tudom nélkül ráül, mert kb 10 perc alatt el lehet cseszni több hónapos munkát. Max olyat engednék rá,aki tőlem jobb tudású.
2021. aug. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, mivel még nem lovagolok olyan jól, a lovat biztosan nem tudnám fejleszteni, maximum egy idő után, tehát nem az a célom hogy egy lóval elmennyek versenyezni és minnél szebben dologozzon(nyilván a későbbiekben igen) hanem szeretnék félig egy saját lovat, megtapasztalni hogy milyen lovat tartani stb, és nem a legautómatább lovat bérelném ki akire minden kezdő ráül hanem kicsit képzettebb lovat aki akár versenyre is jár néha nem csak egy iskolaló aki mindennap megy 4 futószáras órát.
2021. aug. 13. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!