Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Félbértartás, edzés?

Félbértartás, edzés?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy az egyik lovardában van egy félbértartott lovam, és nem egy félbértartótól bérlem hanem a lovarda egyik lovát. Ilyenkor ugye a félbértartás felét kell fizetnem és lovagolhatok a lovon heti néhányszor. És amikor edzővel lovagolnék akár osztályos edzésen, akkor kell fizetnem? Nyilán tudom, hogy minden lovardában máshogy van de álltalában hogy van vagy ti mit gondoltok erről, mert ugye fizetek a félbértartásért és még az edzésért is, akkor elég drága lenne, nem érné meg. Vagy hogy mondjuk az osztály igyen van meg az is amikor egyedül lovagolom és amikor egyéni edzésen vagyok akkor ugye fizetek az edzőért.

2021. aug. 23. 18:07
 1/9 anonim válasza:
100%
Nálunk úgy volt, hogy heti 1 edzés benne volt az árban és azon felül ha szerettél volna még edzővel lovagolni azt pluszban kellett fizetned.
2021. aug. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És az egyéni edzés volt?Mert én egyéni edzés mellett osztályban is szeretnék lovagolni legalább az elején mert még nem vagyok olyan szinten hogy sokszor egyedül lovagoljak. (köszönöm a választ)
2021. aug. 23. 18:39
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Van ahol elkérik a teljes edzés árat, főleg egyéni edzésnél, viszont osztályban sokszor csak egy részét kérik az edzés árának.


De ha félbértartó vagy akkor, csak a lovat bérled, hogy használhasd, mintha a sajátod lenne és nem veszel igénybe plusz szolgáltatást, vagy ha mégis akkor az ugye fizetős.


De szerintem ez így logikus.

2021. aug. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

#1 vagyok

Egyéni edzés volt, ami bele számított az árba.

2021. aug. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is úgy logikus, hogy minden edzést pluszban kell fizetned. Az már más kérdés, hogy lovarda válogatja, hogy náluk mi a szabály. Ezt csak úgy tudhatod meg, ha a lovardánál érdeklődsz.


Egyébként írtad, hogy nem vagy olyan szinten, hogy egyéni edzéseket vegyél. Pedig ez pont fordítva van. Az elején általában egyéni edzéseid vannak, mert még mindent meg kell tanulnod, oda kell rád figyelnie az edzőnek teljesen és így más (haladóbb) lovasok munkáját sem zavarod. Osztályba akkor szoktak tenni, amikor már tudod az alapokat és nem kell rád figyelni folyamatosan, nagyjából egy szinten vagy a többiekkel.

2021. aug. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, 5ös én úgy értettem, hogy még nem vagyok olyan szinten hogy edző nélkül lovagoljak, mert én úgy tudom hogy a félbértartók lovagolhatnak egyedül. Tudnék úgy lovagolni is lovagolni, mert betudom ugratni a lovat meg felvenni probléma nélkül csak úgy ugye nem tudnék fejlődni, csak később amikor esetleg már én is meg tudok tanítani valamit a lónak edző nélkül.
2021. aug. 24. 08:32
 7/9 Nmnmnm ***** válasza:
100%
Az edzőnek ha bérled a lovat a legtöbb helyen kevesebet kell fizetni mert csak az edzőnek kel fizetni.
2021. aug. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen én is úgy gondolom mint a hetes, mert ha loagolok egy iskolalovon amit nem bérlek, azért kell fizetnni mondjuk 5000ft-ot és ha bérlem akkor meg heti 1 edzést nem kell fizetni de a többit igen, szerintem ez így nem logikus mert ha bérlem a lovat akkor nem kell lovat is adniuk egy órára meg amúgy is már fizetema félbértartást
2021. aug. 25. 10:26
 9/9 anonim ***** válasza:
A bértartás árába nem tartozik bele az edző bére, az külön fizetendő. Csak mondjuk nem annyit fizetsz, mint egy külsős lovas, hanem csak a felét.
2021. aug. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!