Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudnátok lovas szakkönyveket...

Tudnátok lovas szakkönyveket ajánlani kezdőnek? Évek óta lovagol, bár sokszor hetekig nem jut ki. Saját lóval, egyedül meg tudna tanulni ugratni? Vagy inkább felejtse el a témát, válasszon másik sportot..

Figyelt kérdés
2021. szept. 21. 00:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Lovasakadémia sorozat
2021. szept. 21. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha hetekig nem jut ki, akkor egy saját lóra sem lenne ideje. Ahhoz nem elég heti 1x, 2x kimenni, pláne nem 3 hetente 1x.

Az ugratás veszélyes és bonyolult. Biztos megtanul magától is átvergődni egy 1 méteres x-en, de attól még nem lesz helyes a kivitelezés, versenyen nem fogja megállni a helyét és nagyon nagy a sérülés kockázata.

A szakkönyvek nagyon jók, sokat lehet belőlük tanulni, de nem helyettesítik a jó edzőt.

Illetve egy saját ló is sokszor kihívás, ha nem megfelelőt vesztek, az is lehet hogy hátráltatni fogja a fejlődésben az ellenkezője helyett.

2021. szept. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki hetekig nem jut ki, akkor minek a saját ló? Ki foglalkozik vele? Könyvben a Lovasakadémia 8. része foglalkozik a témával nagyon jól le van írva minden, viszont egyedül nem érdemes belevágni, mert az ugrásnál, jó ha valaki kívülről is látja, hogy mit csinálsz, ezért kell az edző. Másrészt az se mindegy milyen lóval csinálja az ember, mert ha egyikük se ugrott nagyon, akkor vak vezet világtalant, de egy tapasztalt lovat is be lehet fejeltetni, ha nincs aki instruáljon.

Ráadásul az ugrásnál is mozgás tanulás van, fontos a gyakorlás, de ha csak havi 1x jut lóra az ember, akkor nem nagyon lehet haladni. Nem mondom, hogy hagyja abba, de alkalmankénti lovaglásra felesleges a saját ló.

2021. szept. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem időhiány, hanem eü okok miatt nem jut ki. Nehéz összeegyeztetni,hogy az idő is jó legyen, az edző is ráérjen és eü szempontból is rendben legyen. Verseny kizárt. Otthon, hobbizni kellene egy megbízható saját ló. Természetesen edzővel vennénk.
2021. szept. 21. 08:46
 5/16 A kérdező kommentje:
Kedves 3, neked is köszönöm a választ. Volt, hogy heti 2x mentem, de nehéz összehozni. Észrevettem, hogy mennyivel jobb volt, mikor heti 2x mentem az egy helyett, illetve mikor hosszabb kihagyás után mentem újra, mennyivel másabb volt. Saját ló esetén akár minden nap is tudnék vele foglalkozni.
2021. szept. 21. 08:50
 6/16 anonim ***** válasza:
És lenne valaki aki a lovat ellátja, ha neked az egészségi problémád nem engedi? Mi az egészségi probléma? Mert nem mindegy, ha saját lovat szeretnél.
2021. szept. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Utolsó, több van, ide nem szeretném kiírni, esetleg privátban. Meg tudnánk oldani az ellátást, illetve ridegtartásban lenne.
2021. szept. 21. 10:09
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Még így se nagyon vágnék bele egy saját lóba. Ok el van látva meg ridegtartásban van, de ki mozgatja, képzi, ha te kiesel, hogy nem tudsz vele foglalkozni? Így csak pénznyelő az egész, de ez már a te dolgod. Azt tudnod kell hiába van nagy legelőn nem fog annyit mozogni, hogy a mozggásigénye ki legyen elégítve, plusz a ló azért felejt is, szóval már maga a tudás szintentartása is meló, ha csak alkalmanként lovagolsz, az ugrás meg kb felejtős. Az, hogy edzővel van kiválasztva nem agrancia semmire, ha nincs meg a hozzáértés és a ráfordított idő egy birka ló is pár hónap alatt a fejedre nőhet és sárkánnyá változik.
2021. szept. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Szóval úgy gondolod, hogy fejezzem be a lovazást és csak álmodjak róla? Szomorú :( Mindenesetre köszi a választ.
2021. szept. 21. 11:19
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

NEM, nem ezt írtam, hogy ne lovagolj, hanem hogy SAJÁT lovad ne legyen. Attól még kijárhatsz valahova lovagolni, terepezni, mikor időd és egészséged engedi, esetleg vehetsz ugró edzést is.

Persze ha neked belefér, hogy van egy lovad, amire költséged van és csak ellegelészik, lelked rajta. De amikor felülsz rá ne várd el, hogy egy szív egy lélek legyetek, ha nincs vele kellő mennyiségben foglalkozva. Míg egy lovardai ló folyamatos munkában van és könnyebben idomul az alkalmi lovashoz, illetve akkor sincs gond ha 2 hétig nem tudsz kimenni.

Én is így csinálom, lehetne saját lovam (régebben volt is, szóval tudás, tapasztalat megvan), de nem tudnék rá annyi időt fordítani amennyit kellene. Ezért kijárok egy lovardába amikor időm engedi és lovagolok akár edzővel vagy nélküle (az én estem kicsit speciálisabb), akkor amikor nekem jó.

2021. szept. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!