Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehetséges csak 1-2 lovaglóórá...

Lehetséges csak 1-2 lovaglóórát venni, úgy hogy még sosem ültem lovon?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretném kipróbálni, de vajon van ilyenre lehetőség a lovardáknál? Ha igen mit lehet milyen programtervre lehet számítani? Csak engem fognak vezetni, vagy lehetséges hogy pár méter én is mehetek egyedül a lovon?

2021. okt. 7. 23:27
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Persze. De ha fejlődni akarsz akkor rendszeresen kell járnia hetente
2021. okt. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Járnod*
2021. okt. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Ja és csak a kérdést néztem a leírást nem. Úgy lesz hogy először futoszáron, körbe körbe egy kötélen, fogsz lépni, ugetni, utána a többi órán megtanulod a szárfogást, a helyes ülést, stb. Én utána ha tudsz valahogy lovagolni akkor mehetsz szabadon. Na Pesten laksz, Gyálon akkor a Lenke Lovasudvart ajánlom!!!
2021. okt. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Lehetséges csak párszor kipróbálni, de azt ne várd, hogy 2 alkalom után már jól menjen, ha korábban még lovon sem ültél. Szóval nem tartom valószínűnek, hogy mehess egyedül is egy kicsit ilyen gyorsan. 1-2 alkalom ilyen szempontból konkrétan semmi. De úgy is fogod érezni, hogy tetszik-e a lovaglás vagy sem, ha vezetnek.
2021. okt. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Általánosban mennyibe kerül egy óra? Tudom nagyon változó, de egy viszonyítási alap
2021. okt. 8. 00:21
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Pesten a 4000 a nagyon alja, vidéken 2000. Ezekre általában nem érdemes menni.

Vidékről a tudok mesélni, 4000 körül már vannak egész normáliak, főleg hogy az első órák általában nem többek fél óránál ( a ló miatt IS, monoton körbe-körbe menni stb)

2021. okt. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
5 ezer körül. A Lenke Lovasudvarban az, ami neked megfelelő lenne 4500 Ft. De én 45-perces egyéniben és osztályosba járok. Az osztályos hatezer, az egyéni nyolcezer
2021. okt. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
87%

Hallod 7es állj már le az állandó reklámozásoddal. Elhisszük, hogy jó neked ott, de nem kell minden válaszodhoz odaírni.


1-2 alkalomtól nem szabad csodát várni. Kezdő lovasnak nem is szoktam 30 percnél többet tartani. Futószáron kezdünk, egyensúly gyakorlatok, felmérem a fizikai állapotot, majd egy kis ügetést kengyel nélkül, de van hogy voltizsban csináljuk, amikor nincs nyereg csak egy kapaszkodós heveder. Esetleg az alkalom végén pár perc szabadon irányítás, de úgy, hogy futószáron kicsit messzebbről kísérem a lovast. Ez inkább amolyan ízelítő, ki van hangsúlyozva, hogy a lovaglás maga egy összetett dolog, és egy folyamat, míg az, ember megtanulja az alapokat, mozdulatokat, idő míg kialakul az izomzat,szóval nem 10 alkalom után fog az menni.

Árakban vidék is jön fel, megyeszékhelyre is 5-8000 egy óra.

Jobb helyeken addig nem engednek futószárról, míg nincs megfelelő ülésbiztonságod, az ótvarabbaknál 3 alkalom után elengednek, kockáztatva ezzel a biztonságodat.

2021. okt. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!