Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Normalis, hogy egy 12 éves...

Normalis, hogy egy 12 éves tanítja be konkrétan a lovát, edző nélkül?

Figyelt kérdés
Egyik osztálytársamnak van egy lova, amin közösen osztoznak a 12 éves húgával. És ez a fiatalabb lány tanítja be azt a lovat minden szakértői segítség nélkül. Valamelyik nap úgy döntött hogy akkor megtanítja ugatni, és a ló persze megijedt az akadály előtt, de aztán vegul átugrotta de nagyon csunyan, messziről, szétesve, utána pedig kb négyet bakolt akadály után vagtaban és ez a lany le is repült a lóról. De nem baj az, mondják ők, köcsög a ló, vissza ulok. Konkrétan ő tanítja meg vágtázni, ugratni, ugrástváltásra, meg mindenre, edzői segítség nélkül, teljesen egyedül. Most ugye ez szerintetek is nagyon nem jó, nem csak én vagyok ezen kiakadva ennyire? A nővére pedig büszkén ecseteli hogy még senki nem ugratott rajta csak a húga és hogy milyen jó, teljesen rendben van ez így szerinte. Szerintem nagyon nem. Ki az ő húga, hogy egy betanítatlan, fiatal lovat magától kiképezzen 12 evesen?

2021. okt. 18. 19:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
22%

Hét lehety de én magam lovagoltam be a lovamat 12 évesen. Na mindegy. Nem szeretnék most kötekedni.

4es, 9es vaok

2021. okt. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
94%
Értem, hogy betanítottad arra, amire kell, de ez közel sem azt jelenti, hogy másnak az jelenti a minőségit. (és ezzel most nem azt mondom hogy nem jól csináltad)
2021. okt. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
75%

Annyira bírom mikor a kis tinik osztják ki egymást... XD Azért egy ló szakszerű belovaglása nem kis feladat. Ha csak nem valami komoly díjlovas vonalon halad az ember már gyerekkorban, akkor inkább csak beülésről lehet szó, nem belovaglásról. Sok szájhős kislány még helyes lábra se tud vágtázni, nem hogy ugrásváltást tanítson, de szárra lovagolni a lovat is kihívás.

A kérdésben felvázolt esetből is az jön le, hogy a gyerek tanyalovas lesz, max fenn tud maradni a lovon, de azt se helyesen (gyakori üléshiba pl a székülés), de ha rászólsz, akkor ő jobban tudja. Én az ilyenekkel már rég nem veszekszem, saját lovát mindenki úgy cseszi el ahogy akarja. Másrészt meg valahol a szülő dolga is, ha ripityára töri magát a gyerek, mert nincs mellette szakember, akkor majd megy a lóra mutogatás.

2021. okt. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!