Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tanítsam a csikómat...

Hogyan tanítsam a csikómat meg ezekre?

Figyelt kérdés

1. Akar csípni és ugye rá szoktam az orrára ütni egy kicsit de mostanság folyton hátracsapja a füleit és mégjobban csíp, hogy szoktassam le?

2. Amikor ganézom arrébb kell egy kicsit lökni hogy alóla is kiganézzak de ahogy megfogom a fenekér kirúg(lassan,szelid hangon szólitom és akkoris ezt csinálja) erre is jól jönne egy tanács

3. Az első lábait gond nélkül adja de a hátsókat nem birom felemelni mert ugye elkezd rugdálni és magam nem birom a lovat is tartani meg fogni a lábát. Hogy lehet megszoktatni arra hogy nyugottan feladja és ne rúgdáljon össze-vissza?

4. A kötőféket amikor rá akarom tenni tolat és felnyomja a fejét igy kb fél óra feltenni rá, le szoktam venni mert az előző helyén folyton kötve volt és kitörte az orrát, szegény még csak 7 hónapos de élete során folyton kötötték és már 3 gazdája volt😕

Ezzel a 4 problémával küszködünk, most van 1 hete nállam és mostmár azért kellene elkezdeni ezeket az alap dolgokat megtanítani neki mert már megszokta a helyét meg az udvarra is ki szotam engedni szaladni. Aki csak azért jön a kérdésemhez hogy "ha nm értesz hozzá minek vettél csikót?" Meg stb az inkább halgasson mert egyszerűen nem akarom hogy rosszul tanítsam vagy valami



2021. nov. 7. 19:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szia!


1. Én a Parelli módszert alkalmaztam erre, higy legyen köztünk megfelelő bizalom (barátkozós)

2. Erre is a Parelli módszer (itt pl. a sündisznós)

3. Istenes Csilla rovatából szó szerint idézem:

"Van olyan csikó is, ami sunyít, ha bizonyos részeit meg szeretnénk érinteni"

"A lábai érintésével, majd felvételével hasonló a helyzet. De mivel ezekkel rúghat a csikó, jó ha vigyázunk. "

először csak pálcával piszkáltam, utána mar fel is vettem, de pálcára már fel is emelte a lábát a lovam.

4. Nálunk a lovak ha megnyomjuk a tarkójuknál, lehajtják a fejüket. Tedd a tarkóra a kezed, és úgy nekem hátrálni se tudott, se felemelni a fejét. Ezt lehet hogy nem mindegyik ló tudja.

De ha "bántották" az előző helyén, akkor az összes probléma megmagyarázható ezzel. Remélem segítettem. Keress nyugodtan privátban.

2021. nov. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

3. Istenes Csilla:

"Rúgni nagyon ritkán szoktak. Inkább csak akkor, ha bizalom hiányában félnek, vagy védekeznek.

2021. nov. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

A Parelli nem rossz, csak sokan túlmisztifikálják, Azért én már láttam természetes lókiképzőnek eljárni a kezét, mert a határokat ők is keményen meghúzzák és meg is tartják, ahogy a ménesben szokás.

7 hónapos nagyon gyerek, ki tudja milyen előélete volt, a lábfelvétel ellen lehet ellenkezik, de el is bohóckodhatja és játékból rúgdos. Viszont él a dolog, soha ne hagyd rá, ne engedd el. Ha 3x le tudta tenni a lábát, lehet negyedszerre fel se emeli.

2021. nov. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszönöm a hasznos válaszokat, ma már az egyik hátsó lábát gond nélkül felvettem(3 napja minden nap gyakoroltuk) a másiknál még eléggé forog amikor megérintem a bokáját, kis lemozgatás után azt is fogja adni sztm, nem annyira szépen mint amazt de haladunk, 2 nap múlva lehet elkezdem óvatosan kipucolni is, a harapás maradt, nem ütöttem azóta amióta mondtátok h az mem jó de ugyan úgy csípked,nem hiszem h "szeretetből" mert olyankor sunyít meg odakap és felemeli a fejét szvl ezzel még lesz gondunk, rászólok persze de nem ütöm, néha csak a vezető szárat enyhén megrántom de azt pont hogy észreveszi,nagyon ügyes és mindenki más aki vezeti rosszul jár mert ugrál meg rúg, csak én birom nyugottan vezetni ami érdekes. Erről is próbálom leszoktatni de ezt majd idővel. A barátnőmnek mondtam vezesse egy kicsit amég kitakaritom az istállót és nem úgy csinálta ahogy mondtam. Elkezdtett ágaskodni a ló, ő meg ráncigálta mert azthitte nem látom de én néztem őt az ablakból és mostantól nem fogom engedni hogy felügyelet nélkül mások vezessék, amikor elkezdtett fejlődni visszaesett az ilyen barátok miatt...
2021. nov. 11. 12:29
 15/18 anonim ***** válasza:
23%
Nem rángatni kell csak megtartani, amikor kiugrálta magát és rájön, hogy nem tud szabadulni, akkor majd lenyugszik. Meg ugye még párszor rá fog próbálkozni a dologra. Mondjuk mi a rossz indulatú csipkedést sose hagytuk kispofon volt a jutalom, de ha nem bántott, akkor nagy jutalmazások, dicsértek, el is hagyta 1-2 hónap alatt ezt a szokását.
2021. nov. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem engedsz a nyomáson bepánikolhat és hanyatt vágja magát. Nem minden ló enged bele a folyamatos nyomásba. (15nek)
2021. nov. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Jól haladsz akkor, kérdező. Igen, a "mások vezetését" én sem engedném
2021. nov. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
15. válaszoló ha ágoskodik meg rúg melleted gondolom te sem hagynád rángatás nélkül :) de köszi a választ
2021. nov. 12. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!