Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan legyek jobb lovas?

Hogyan legyek jobb lovas?

Figyelt kérdés

Már 3 éve lovagolok ebben a lovardában és egy idő után úgy éreztem megálltam a fejlődéssel.


Régebben az jelentette nekem a legnagyobb problémát, hogy hogyan tartsam a lovat ügetésben, de ez mostmár jól megy. A probléma ott kezdődik, hogy itt megálltam a fejlődésben.


Pár hónapja elkezdtem szabadon is vágtázni és ugyanott tartok, mint a legelső alkalommal. Nehezen tudom beugratni (vagy nem is sikerül) és menet közben mindig megáll a ló.(fontos leszögezni, hogy mindig egy jól képzett iskola lovon ülök) A többiek akik nagyjából velem egyidőben kezdtek el szabadon vágtázni már kisköröket és átlóváltásokat csinálnak. Az oktatóm monda, hogy próbáljam meg, de nekem nem ment. Az elméleti részével megvagyok, de a ló soha nem azt csinálja amit akarok, bár tudom, hogy ez teljes mértékben az én hibám.


Lehetséges, hogy nem vagyok elég határozott? Mit tehetnék ez ellen? Valami jó tanács esetleg?



2021. nov. 9. 14:53
1 2
 1/11 anonim válasza:
90%
szia! én már kb 5-6 éve lovagolok, és az én véleményem az, hogy teljes mértékben lehetséges, hogy nem vagy elég határozott, de az is elképzelhető, hogy egyszerűen nem vagytok egy hullámhosszon a lovaddal. szerintem próbálj ki egy másik lovat, ha továbbra is fennáll a probléma, akkor neked kell valamit változtatnod.
2021. nov. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Egy héten hányszor jársz?
2021. nov. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a problémának több oka is lehet, látatlanba nehéz megmondani. Lehet, hogy “egyszerű” és csak határozottabbnak kell lenned, de az is lehet, hogy van egy üléshibád, ami zavarja a lovat és azért nem dolgozik elég lendületesen. Tényleg látni kéne a lovaglásodat, így nehéz segíteni.

Az edződ mit mondott, mi a probléma?

2021. nov. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a határozottságon megy el. Ha nem megy a vágtabeugratás, akkor gyakorold ki futószáron vagy körkarámban. Ott mindenhol ív van szóval bárhol be kell tudnod emelni vágtába. Másrészt az üléshibákra is fény derülhet. Pl nem vagy elég fix, azért nem tudsz normális jelet adni. A másik a ló terheltsége, menőkedve. Nálunk is van jól idomított iskolaló, pöccre tud mindent, DE ha aznap már a 3-.4. lovasa vagy, akkor nem akaródzik már megcsinálni a feladatot, másrészt szereti szivatni a lovasokat, szóval aki nem elég határozott azt konkrétan leszarja. Szóval megfelelően elő kell készíteni a vágtához én mondjuk a lustább lovunknál egy csípősebb segítséget adok a pálcával még lépésben, ezzel kellőképpen felpiszkálva arra, hogy figyeljen jobban a jelekre és vágtába is egyből beugrik és jó lábra. A vágta fenntartása ugyanez, általában a kanyarokban esnek vissza, de akkor már kanyar előtt vagy annál a pontnál megint adsz egy kicsit intenzívebb segítséget, hogy nincs megállás.

Minden a te határozottságodon és akaratodon múlik, illetve hogy ezt mennyire tudod átvinni a lóra kulturáltan.

Amúgy az edződ mit mondd? Megvitattad vele ezeket vagy csak itt kérdezősködsz. Bár abban igaza van, hogy próbálkozni kell, de hogy ki mit érez az adott lovon ő nem tudja.

2021. nov. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek aki értelmes választ tudott adni.


Egy héten kétszer félórát járok lovagolni. Az oktatjómat is kérdeztem ezzel kapcsolatban, de csak annyit mondott, hogy legyek határozottabb de ezzel sajnos nem mentem többre.

2021. nov. 9. 19:54
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első dolog, hogy a heti 2 fél óra nem elég. Minimum 3, kéne, akkor is ha nagyon jó minőségű az oktatás.

A másik, meg lehet hogy jobb oktatás kéne, de ezt a saját szememmel kéne látnom, hogy biztosra tudjam mondani.

2021. nov. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem eleget jársz és nem tudod a vágtát. Ennyi. Veled van a baj. És most őszinte voltam. Lehet az edzőváltás/egyéni óra jobb lenne, és segítene. Nekem ez volt: kedden 45 perc egyéni óra X oktatóval,

pénteken 45 perc osztályos óra (ahol egyedül vagyok, szóval osztályos áráért egyéni) Y oktatóval

2021. nov. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

7es. Hogy lehet ilyen marhaságot írni, már ne haragudj, hogy "nem tudod a vágtát"? Mit jelent ez, és egyáltalán lehet-e ebből bármit is tanulni?

Ha tudni a vágtát azt jelenti, hogy helyesen lovagolni vágtában, akkor nekem például az sem tudja a vágtát, aki csak stabilan három jármódban közlekedik és kisebb ugrásokon sem esik le (és ez csak az, hogy nem pattog, nem akar lefordulni semerre). Pedig ez A-ból B-be eljutni bőven elég tudás, faluhelyen már annó a füllükkel tapsoltak az emberek, sőt még most is néhány helyen.

De akkor tegyük fel hogy ezt jelenti. Nem tud helyesen lovagolni. Hát persze hogy nem tud, hisz kezdő! Ez most mit tett?


Nem hiszem hogy vele lenne a baj. Az a baj, hogy az oktató nem magyarázott el neki mindent, többek között például azt, hogy heti 2 lovaglás vajmi kevés a rendes fejlődéshez hosszútávon.


Az egyéni óra viszont jó ötlet, az osztályos lovaglást én például nem preferálom.

2021. nov. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nincs definiálva mi a határozottság. Aki nem olyan jellem annak nehezen jön át a dolog lényege. A másik, hogy lehet mögötte valami ki nem mondott hiányosság vagy félelem. Pl azért nem használ erősebb segítségeket a lovas, mert fél, hogy elviszi a ló vagy mert akkor szétesik az ülése. De nem szólna véletlenül se az oktatónak, mert a legtöbb az szégyelli. Pedig ha ezek ki vannak mondva, akkor mindenkinek könnyebb, mert akkor kezelni tudják ezeket a dolgokat.

Sok gyereknek tudatosítani kell, hogy a ló 500-600 kilós önálló akarattal rendelkező állat, amelyik bármelyik pillanatban megölheti akár akaratlanul is. Elég brutálisnak hangzik, de ez van. A lovasnak meg tudomásul kell vennie, hogy neki minden pillanatban a kontrollja alatt kell tartania a lovat és bizony van, hogy szükségesebb néha egy erősebb csizma vagy pálca, esetleg szár segítség. A lovasnak fel kell szívnia magát, hogy ha bele döglik is, vigye át az akaratát, de ne idegből, csak amolyan "dacból", hogy csak azért is megcsinálod.

2021. nov. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Itt a fő baj az, hogy ezek a kifejezések, mint fel kell szívnia magát, ezek a legtöbb emberben együtt járnak a feszességgel, akkor meg már el van tolva az egész, ha a ló feszességet érez.
2021. nov. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!