Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen az, ha a lo begurul...

Milyen az, ha a lo begurul vagtaba?

Figyelt kérdés

Jol gondolom, hogy az az, amikor belehajszoljak a vagtaba? Mikor mar olyan gyorsan uget, hogy epen nem vagtazik es egy ponton beugrik? Ez miert csunya? Hogy kell szepen beemelni?

Lepesbol, allasbol is be lehet ugratni?


2021. nov. 10. 21:28
 1/8 A kérdező kommentje:
Eppen*
2021. nov. 10. 21:28
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Nem hallatom még az a kifejezést hogy "begurul" a vágtába, így sajnos nem értem mi lehet a gond.
2021. nov. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Ezt így én se.

De a másik kérdésre, persze, állásból is tud azonnal vágtázni, a menekülés alap eleme, na meg a galopp versenyeken is úgy rontanak ki a lovak, és nem lépésből ügetésbe, utána vágtába.

2021. nov. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt jelenti, amire gondolsz.

Amikor addig hajszolják a lovat, amíg olyan gyorsan üget, hogy muszáj lesz lábsorrendet cserélnie és vágtába ugrania. Azért is rossz ez, mert a ló nem összeszedett, vágtában valószínűleg el fog sodródni a rosszabbik irányába, vissza fog esni ügetésbe, vagy éppen elrohan vágtában.

Hogy szépen beemeld vágtába, először is meg kell tanítani neki a vágta segítségadását.

Először is kell egy ütemes, folytonos ügetés, a ló nem csak lötyög ide-oda. Félfelvétel, pár ütem erejéig visszaülni tanügetésbe, majd belső állításba helyezni a lovat, belső szár picit enged, hogy legyen helye a nyakának, külső megtart (nem felvesz, csak tart!), belső csizma a hevederen, külső a heveder mögött zár egyszerre. A lovaknak könnyebb íven beugrani vágtába, mert ott eleve belső hajlításban van a teste, ezért szokták általában a sarokban kezdeni a vágtát.

Képzettebb lovakon természetesen lehet állásból és lépésből is beemelni vágtába. Iskolalovak ezt nem valószínű, hogy tudják a lovas kérésére, de a természetben is sokszor állásból kezdenek vágtában kilőni, mint a rakéta:)

2021. nov. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
nálunk tudják az iskolalovak is a lépésből vágtát. amúgy azt akartam leírni mint a 4-es, szóval nem írom le. amúgy ha lovagolsz, kérdezd meg az edződet/szakembert.
2021. nov. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Jaj, egy olyan lo volt, ami nem volt hajlando vagtazni. Kezdo voltam, es az istennek nem akart vagtaba ugrani. Az a szo meg nem letezik, amit irtal.
2021. nov. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%
Én a vágtabeugratást mindig lépésből tanítom. A lovak is tudják, meg a lovasnak is könnyebb összehangolnia a segítségeket. Ha lépésből OK, akkor jöhet ügetésből. A beugratás mindig legyen határozott, a belehajszolás nem jó. Álló helyzetből is lehet kérni a lótól, ahhoz nagyobb átengedőség kell.
2021. nov. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%
Aki nem értené: igen, a lovat szépen beemelni kell vágtába. A begurulás hibás, kezdő lovasoknál és lovaknál jellemző, és az amit a kérdező leírt, illetve rajta kívül még páran.
2021. nov. 11. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!