Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy szoktassam kétoldalra a...

Hogy szoktassam kétoldalra a sörényét?

Figyelt kérdés

A lovamnak közepesen dús sörénye van, középhosszú. Mikor nyáron megvettem jobbra hajlott neki. Kb. szeptembertem elkezdtem neki középen elválasztani és két oldalra gumizni lazán, de ezzel annyit értem el, hogy mostmár az eleje jobbra, a hátulja balra hajlik. Valamiért nem akar középen kettéválva maradni. Fonva is próbáltam, de úgy meg tövestől kitépte neki. Pedig egyáltalán nem lett szoros, nem húzta.

Valakinek valamilyen tippje van? Vagy adjam fel?



2021. nov. 13. 20:05
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
De miért akarod két oldalra húzni? Miért nem ritkítod a sörényét?
2021. nov. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem sokkal jobban tetszik kétoldalt, ennyi. Hogy érted a ritkítást? A pulling módszerrel? Nem szeretném neki tépni vagy vágni, tetszik, hogy dús neki.
2021. nov. 13. 20:19
 3/5 anonim ***** válasza:
65%
De a lónak tetszen, ne neked.
2021. nov. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

A lónak végülis mindegy hogy merre áll a sörénye. A ritkítás viszont nyáron jól jöhet, vagy gyakran fond fel neki, hogy feleslegesen ne melegítse.

Azt próbáld meg, de inkább nyáron, télre hagyd így, hogy elválasztod, bevizezed rendesen a tövét is, és így próbálod meg úgy össze gumizni vagy fonni, hogy azon az oldalon maradjon. Nem garantálom hogy sikerül, de egy próbát megérhet. De ez tényleg nem egy téli akció

2021. nov. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%

Nem értem... Honnan jön ide a ritkítás?


Na szóval, ha ezek után sem akart oldalra állni akkor alig van remény. Amivel én próbálkoztam:

Egy nagyon sűrű ágú fesűvel minden nap átfésülöm a kívánt irányba, és ha úgy marad akkor lefújom hajlakkal, és kész.

2021. nov. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!