Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit lehetne csinálni egy...

Mit lehetne csinálni egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

mar 5 eve lovagolok, stabil vagyok mind3 jarmodban, ismerem es vegzem a lovak koruli teendoket, illetve foldrol es nyeregbol is (eddig) el szoktam birni a nehezebb lovakkal. ugy gondoltam, elegge fel vagyok keszulve egy feles vagy akar sajat lora is, igy elkeztem keresgelni es szeptemberben talaltam egy livat, akire feles tartot keresett a tulajdonosa idohiany miatt. egy probalovaglas utan a felestartoja lettem. a lo egy legelon volt tartva tobb masik loval egyutt, egy falu szelen, es amikor kimentem hozza, csak en voltam ott, egyedul. elsore minden jonak tunt, aztan jottek sorra a problemak:

-a lovat a legelorol nagyon nehezen lehetett behozni, nem volt hajlando megallni, mindig menekult

-a lo felt a villanypasztortol, ami problema volt, hiszen 3 villanypasztor-kapun kellett atvinni

-a lo rengetegszer megallt, es nem volt hajlando megmozdulni, akarhogy hajtottam

-a lovat nem lehetett kikotni

-amikor vittem vissza a legelore a lo rettenetesen huzott, alig tudtam megtartani, a villanypasztoroknal is alig allt meg, 2szer pedig egyaltalan, igy belement, megrazta az aram es bepanikolt, kitepte magat a kezembol


mivel nekem ez a lo tul sok volt, abbahagytam a feles tartast.

szerintetek normalis a lo viselkedese? lehet egy ilyet feles tartasra adni?

a tulajdonos ugy hirdette meg, mint konnyen kezelheto lo, ez jogos volt? illetve mit kellett volna tenni, en tudtam volna tanitani?



2021. nov. 14. 22:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Engedd el ezt a dolgot.

Keress máshol lehetőséget.

2021. nov. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Lehet hogy tényleg könnyen kezelhető, de egy saját lónál nehéz megmondani más emberrel mit csinál.


Egyértelműen nem bízott benned, már valszeg az elején leszűrte, hogy nem vagy vezér alkat, nem bízik meg benned emiatt és pont emiatt nem is teljesíti a kéréseidet. Vagy megengedtél olyat neki már az elején amit nem lett volna szabad. Bizonyos lovak pikk pakk leszűrik mennyire vagy határozott.


És igen bármilyen lovat lehet felestartásra adni, csak ismerni kell a lovak testbeszédét és tudni kell velük kommunikálni.

2021. nov. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia, mindezt nem mondta el a gazdi? Az gáz mindenképpen. Nekem kicsit úgy tűnik a lovacska nem biztos, hogy megszokta, hogy egyedül elviszik és dolgoznak vele. Sok ilyen ló van ám, pl amit csak kivisznek néha társaságban terepre, és sose megy egyedül. Ez nem annyira a könnyen kezelhető kategória, de hogy menniyre gázos, azt nyilván élőben lehet megmondani. Lehet pár alkalom, és már jobb lett volna, lehet elég egy határozottabb lovas, de az is, hogy nagyon képzett kell hozzá. Ha úgy érezted neked sok, jól tetted, hogy feladtad. A gazdi nem volt fair.
2021. nov. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
Ezzel az a gond, hogy nem hivatalos helyen, jó körülmények között csinálod. Mindenki mást gondol a könnyen kezelhetőségről. Mert oké tegyük fel hogy jofej a a ló, de akkor is (főleg az elején) jó lenne ha lenne melletted valaki aki segít neked hogy mi hogy merre, vagy figyel hogy jól vagy-e. Mert egy felelős helyen így megy. Magánhelyekre nagyon óvatosan kell lovagolni járni, sokkal gyakrabban lesznek belőle balesetek, súlyosabb balesetek.
2021. nov. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

nem, ezeket nem mondta el a tulajdonos. a lo az elejen jo fejebb volt, normalisabban viselkedett, ahogy mult az ido, ugy rosszabbodott.

igen, tudom hogy egy hivatalos helyen sokkal jobb lett volna, viszont honapokig tarto keresgeles utan ennek is nagyon megorvendtem.

ha ugy vesszuk, lett belole baleset is, ami csak kesobb derult ki, mert sokszor lepett ra a labamra, es azert nem csak epp-hogy, hanem teljes sulyaval az egesz labfejemre. kesobb derult csak ki, hogy el volt torve, azota is gipszben ulok

2021. nov. 15. 07:37
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez az eleinte jófej, majd nem, akkor szokott történni, ha rádkap. A gazdájának könnyen kezelhető, mert ő megrendezi, ha úgy van, de ha rájön, hogy nálad lehet "rendetlenkedni" következmények nélkül, akkor sem megállni nem fog, se odajönni, se semmi, mert nulla a tisztelete feléd. Kezdő lótartók hibája ez, a "kezes" lovat így rontják el. Lehet, ha kétszer megrántod a kapunál, akkor megállt volna. Hagytad, hogy megtaposson bunkózzon veled, konkrétan ledominált. Ennyi történt, te pedig, ahelyett, hogy segítséget kértél volna, hogy rendezd a kapcsolatod, inkább feladtad.
2021. nov. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

#6nak igaza van.


Teljesen hagytad a fejedre a nőni. Tehát a ló nem ilyen azért nem mondta a gazdája, hanem te váltottad ki ezt belőle, mert hagytál neki sokmindent amit nem szabadott volna. Semmibe vett a ló.


Még gyakoroljál sokat és csak utána vállalj feles lovat

2021. nov. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

1szer se mondtam, hogy hagytam volna, hogy azt csinaljon amit akar, hiszen ha valamit rosszul csinalt, azert kapott egyett az orrara vagy kisse megrantottam a fejet -csak annyira, amennyire nevelesi celbol szoktuk. a labamra se hagytam hogy lepjen, csak mikor mar 45 percet vartam, hogy induljon el, aztan meg ugy indult meg, mint egy vadallat, gyors ugetesben, akkor nem annyira tudtam azt nezni, hogy ne pont a labamra lepjen, az volt a celom, hogy meg tudjam fogni. az utolso alkalommal rettenetesen ideges volt, nem allt meg egy helyben, ha igen, akkor is csak 5mp-re amig kapart es fujt.

emellett tobbszor volt olyan, hogy 2 es fel ora probalkozas utan se tudtam kivinni a legelorol, mert nem volt hajlando megmozdulni.

majdnem minden alkalom utan beszeltem a tulajdonossal, es mint kesobb kiderult, nala is mutatkoztak ezek a problemak. vele is rohant, vele is felt atmenni a villanypasztoron, o se tudta megfogni a legelon, neki se indult el a lo. o mindig egy baratjaval megy ki, igy o meg segit neki, de igy is sokat szokott bajlodni a loval.

2021. nov. 15. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!