Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tapasztalatok spanyol kupecekkel?

Tapasztalatok spanyol kupecekkel?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm vett már PRE andalúz lovat, az egészsége rendben volt, de az idegei nagyon lassan jöttek rendbe. Hihetetlenül félt az emberektől, valószínűleg bántották a helyi kupecek. Nem bánta meg, de utólag nagyon sok munka volt helyrehozni, és még mindig nagyon forró a ló.


Több csoportban látok PRE lovakat nagyon jó áron (van pl. perlino andalúz 15000 euróért, itthon ennyibe kerül egy sima andalúz), de nem vagyok benne biztos, hogy megéri egyáltalán elmenni megnézni, mert attól tartok, hogy a spanyol lókereskedők is ugyanúgy átvágják az embert, mint a magyarok. A legtöbb hirdetés simán csak túl jónak hangzik, hogy igaz legyen. Bármilyen tapasztalat jól jönne :)



2021. dec. 9. 19:00
 1/2 anonim válasza:
0%
Én nem javaslom neked, hogy ezért elmenj külföldre. A kupec szó részemről negatív jelentéssel bír. Anno én is találkoztam kupecekkel, és azért akad velük sok negatív tapasztalatom. Jobban tennéd, ha valami olyan lovat próbálnál választani, ami helyi (M.O.-n belüli). Sok a macera tudod a határátlépésekkel, meg ha ki is mész, előfordulhat hogy az egész megyét, országrészt ahova érkeztél Lockdown alá helyezik, és onnantól kezdve se ki se be, és csak a pénzedet fogod költeni - ami úgy látszik, van is, nem kevés, vagy ha nem is neked, akkor másé. Szegényebb vidékeken a lovakra úgy szokás tekinteni, mint hús forrás. Volt ismerősöm, akihez mikor hozták a fát, megjegyezte a valószínűleg bejelentés nélkül dolgozó úr, hogy "ebbű bezony mennyi lókóbász gyünne ki". Szóval, ha jelenleg tényleg ennyire jól megy, és lovazni szeretnél, akkor halaszd kicsit a dolgot. A brutális elszegényedés és banditizmus elkezdett terjedni égen és földön. Ne akarj te lovazni, mikor a fél ország éhezik. Nem lesz ennek jó vége. A pénzt javaslom inkább arra, hogy szegény és kilátástalan embereknek adjál belőle munkát. Hidd el, így is úgy is el fog menni az a pénz! 10%-os infláció Magyarországon felkészül, és vár 2022-re.
2021. dec. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy Magyarországon nem nagyon tudsz pre lovat venni, csak hozatni. Arra már fel vagyok készülve, hogy hozatni kell, de a legtöbb külföldi hirdetés, amit látok, szintén valami számomra lekövethetetlen kupec. Persze, klassz lenne tenyésztőtől vásárolni, de nagyon nehéz összehozni, főleg, mert rohadt drágák tenyésztőtől az andalúz lovak. Simán tapasztalatok érdekelnek, nyilván nem holnap, a covid alatt utazgatnék ide-oda :D hátha van valaki, akinek van, és itt meg tudja osztani. Facebookon benne vagyok 1-2 horse scammers-es csoportban, de ott nagyon kevés tapasztalat van leírva a spanyol kereskedőkről.

A többihez nem fűznék megjegyzést, mert nagyon, nagyon nem találtál célba.

2021. dec. 9. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!