Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lótartásba kezdenék, mi a...

Lótartásba kezdenék, mi a véleményetek a lent írtakról?

Figyelt kérdés

Egy 26 éves, kétgyerekes, lóimádó anyuka vagyok, családommal egy tiszamenti faluban élünk egy kb. 2300nm-es telken. Van mögöttem intenzív 10 év lovas tapasztalat, majd 5 év szünet költözés, egyetem, munkavállalás, családalapítás miatt.

Régi álmom, hogy lótartó legyek, mostanra érzem úgy, hogy minden feltétel adott. Van egy viszonylag részletes tervem az elkövetkezendő 2-3 évre, amiről a véleményeteket kérném. Jó-e az irány, vagy a dolog mélyebb átgondolást igényel? Nagyvonalakban így néz ki:


1. lovas tapasztalat felfrissítése egy közeli lovardában (itt 1 évvel számolok)

2. Infrastruktúra kialakítása itthon:

- 1200nm2 karám és beálló építés

- szénatárolás: raklapok a földön + bálatakaró, kb. 12 körbála tárolására alkalmas méretben

- szemestakarmány tárolása műanyag, zárható hordóban

- patkolókovácsot, állatorvost találtam a környéken

- opcionálisan lószállító utánfutó beszerzése (hogy rögtön lehessen menni, ha baj van)

- trágyatárolás egy mezőgazd. pótkocsin, a faluban nagy az igény a trágyára

- lovak mozgatása min. minden másnap (vagy a 2 ló felváltva dolgozik egymást követő napokon)

- takarmányozás: legelő hiányában ad libitum széna + kornak, fájtának és igénybevételnek megfelelő szemestakarmány, kiegészítők

3. Lókeresés

(- nagy szerencsével 2 egy helyről)

- fajtapreferencia a hucul, haflingi, fjord, sodrott, vagy bármilyen fajta, aki:

- nem fiatal, nyugodt idegrenszerű, belovagolt herélt vagy kanca

- terep- és hobbi célra

- adásvételi vizsgálattal

4. Egyéb

- megfelelő anyagi biztonság + mindig van félretett "ha para van"-pénz

- férjemnek van, nekem nincs jogsim

- két kicsi gyerek

- ősztől megyek vissza dolgozni, minden hétköznap 9-12-ig


Nagyon köszi, ha végigolvastad! (Jöhet hideg, meleg. :))



2021. dec. 21. 10:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
ritka alkalom, hogy ennyire pozitív egy lovas kommentszekció a gyakorikérdéseken :D
2021. dec. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Az elgondolás tetszik, a gyerekeknek nagyon jót fog tenni egy ilyen környezet. Amit hiányoltam, az a 10000%- ban megbízható ember, ha elmentek.
2021. dec. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!