Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen gyakorisággal adjam a...

Milyen gyakorisággal adjam a táplálékkiegészítőket?

Figyelt kérdés
MSM-et és greenmann emésztést segítő kiegészítőt szeretnék adagolni. A ló ridegtartásban van. A lovarda nem vállalja a kiegészítők adagolását a ridegben tartott lovaknak, mert nem tudják garantálni, hogy a lovak nem cserélnek helyet az abrakoló csészék előtt. Emiatt nem térnék át boxos tartásra. Én heti 3x járok, ilyenkor tudnám munka után a táphoz keverni őket. Erre vonatkozóan nem találtam utasítást. Nem baj, ha a ló nem minden napra egyenletesen eloszlatva kapja a kiegészítőket, hanem napokra lebontva?

2021. dec. 27. 20:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
83%
Az nem megoldható, hogy a lovad kevert tartásban legyen? Éjszakára boxban, ahol megkapja az abrakot este és reggel, majd napközben mehet a többihez? Illetve mi is tartottunk kint lovakat, mindnek megvolt a saját helye, amikor kapták az abrakot szépen meg lettek addig kötve, hogy aki előbb végez ne hajtsa el a másikat, illetve a csikók többet kaptak+kiegészítőket, szóval kb 2 perccel több melót ad annak aki éppen etet.
2021. dec. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szia! Én is ebben a cipőben vagyok. Csak nálunk nincs abrak eleve. Én heti 4x járok akkor adom neki a biotint és használt. Persze jobb lenne mindennap, de a semminél jobb heti párszor is. Ha valamiért konkrétan kell, (nem tudom csak megelőzésként adod vagy kezelésnek) akkor mondjuk jobb mindennap. Megelőzésnek sztem elég így is. De ne add oda egyszerre a 3 napi adagot, mert valszín úgyse szívódna fel több. A csak odateszik a csészét meg csak azért rossz, mert aki gyorsabb és dominásabb többet fog enni, nem tudom hol van a lovad a ranglétrán, de lehet nem eszik annyi abrakot mint gondolod.
2021. dec. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Napi adagolás kéne. Amúgy meg elég nagy rugalmatlanság a lovarda részéről, hogy erre nem képesek, hogy odafigyeljenek, már ha fizetsz a tartásért. Kb nem tartana semmibe külön bekeverni, adagolni, amíg 1 lóról van szó. Másrészt, ahogy a 12-es is írta, nem biztos, hogy a lovad az abrakból annyit eszik, amennyi szükséges lenne.
2021. dec. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!