Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Gyenge pata, bővebben lent?

Gyenge pata, bővebben lent?

Figyelt kérdés

Tavaly evvege fele a lovamnak partaszelig repedt a hatuljan a pata, majd le is tort neki (de inkabb leesett mar), ugy ahogy volt "tőböl" egy 5-7nap utan kb. Azota ez a resz visszanott abszolut jol, kap is egy altalanos tapkieg.-t (vitaminos) azota a rendes kaja melle, illetve kulon egy biotinos keszitmenyt is. Azonban a hetekben eszrevettem, hogy az egyik hatuljan megint bevan neki repedve viszont most halistennek nem teljesen a partaszelig, es nem is a talaj felol van a repedes (szoval nem fuggoleges) hanem vizszintesen van egy kb 2cmrel a pataja tetejetol (a partaszeltol). Ami a napokban gyonyoruen fel is tort. (Kb derekszogben tort le egy haromszog alaku resz, remelem kb ertheto, nem nagyon birok magyarazni :D) Tehat a lenyeg, hogy megint majdnem ugyanott vagyunk, rengeteg ido, es penz belefektetese mellett is.(csalodott es szomoru is vagyok, bar tisztaban vagyok vele, hogy ez a letort resz ugyanolyan mar soha nem

lesz:(). Mondjuk hala a jo istennek, hogy nem tort/repedt neki teljesen fel mint tavaly, es egyaltalan nem is faj neki most, nem is verzett, tehat ez a resz mar el volt neki halva. A kerdesem az lenne egyebkent, hogy ha valaki jart mar igy, hogy ilyen durvan rottyon volt a lo pataja, (esetleg ugyanilyen partaszelig felrepedt sztori) ki mit adott a lovanak? Equistro kerabolja, Naf pro feet, esetleg a Biotin plus? Velemenyek roluk, valoban megerik az arukat? Mennyi ido utan latszodott a valtozas? Jelentos volt a szaru erosodese?

Mert szerintem mi valtani fogunk arrol amit most hasznalunk, mert ugyan lattam javulast tole, de ezekszerint nem sokat er.:/



#lovaglás #ló #Biotin #Pata, paták #Vitaminok, táplálékkiegészítő #Kerabol
2021. ápr. 10. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Meg kéne nézetned egy állatorvossal, hogy pontosan mi okozza! A lábszerkezet formája sem mindegy milyen. Valószínűleg vért is venne, és röntgenezné a patáját. Illetve ilyenkor gyógypatkóval szokták patkolni, de nem mindegy milyen a pata a természetes, bak pata és stb és stb.
2021. ápr. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha természetes formája van, akkor valami sérülés okozza, azonban bizonyos pata deformitastól is lehet, ahogy írtam pl. bak pata.


Mindenképpen nézesd meg állatorvossal, ha már megnézte nem szóltam, de akkor írtad volna.

2021. ápr. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Fentiek mellett (állatorvos) nekünk a fitocavallo BLOF keveréke tett csodákat, meg naponta sok-sok patazsír. Meg nagyon sokért lehet rendelni Belebro gélt, ezt a pártaszélre kell kenni, nagyon szépen nő tőle a pata, szintén pártáig repedt lovon látványos volt a változás.
2021. ápr. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is dokival kéne komolyabban megnézetni, plusz egy profi kovács a kezeléshez

.

2021. ápr. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!