Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek az ilyen...

Mi a véleményetek az ilyen edzőről?

Figyelt kérdés
Lovaglás közben többször megállít, hogy kijavítsa a hibáimat, amivel nem is lenne baj, de "megmutatja" minden egyes alkalommal, hogy milyen erővel kell csizmázni és pálcázni a lovat. Konkrétan megfogja a lábam és belevágja a ló oldalába. Ha ellentartok, akkor rám szól, hogy lazítsak, ne feszüljek be. Ugyanígy a pálcával, odacsap a lónak, aki majd ki ugrik alólam ijedtében- amúgy is nagyon fél a pálcától. Hiába mondom neki, hogy tudom, csak odacsap vagy odavágja a lábamat kivétel nélkül. Szóltam már neki, hogy ne csinálja ezt, de akkor meg én vagyok beállítva hisztisnek.
2021. dec. 28. 12:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%
Ez egy olyan sport, ahol a ló csak eszköz...
2021. dec. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Sajnos már nem egy ember halt meg egy ilyen teljesítményre ösztönzött lovassport miatt.
2021. dec. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
Itt nem azzal látom a hibát, hogy megfogja a lábadat és úgy mutatja, hanem hogy olyan dolgokat tanít, aminek semmi értelme, annak meg főleg nincs, hogy az álló lónak lebaszni egyet pálcával. Ha azt mutatná meg hová tedd a lábad a ló oldalán nem lenne vele semmi probléma, de ezek hülyeségek, erővel nem fogsz túljárni a ló eszén. Egyszer megunja azt jól lebasz magáról.
2021. dec. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

Ebből így nehéz lenne bármit is megállapítani, mivel csak ti tudhatjátok, hogy az az erővel odacsap az valójában milyen mértékű. Elképzelhetőnek tartom, hogy nem vagy elég határozott a lóval, de nem a legjobb taktikát választotta az edződ. Ha ennyire nyilvánvalóan nem érzed magad komfortosan, ne félj másik edzőhöz menni.


Az #1-es válaszadó vajon ült valaha lovon, foglalkozott lovakkal, virrasztott kólikás lovat vezetgetve egész éjjel, hogy ezt így kijelentse?

2021. dec. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nekem sem lenne azzal bajom, ha megmutatná, odarakná, de erőből belevágja a lábamat a ló oldalába, aki erre majd kirohan alólam. Mert hogy csak a legyeket kergetem róla... Én meg annak nem látom értelmét, hogy szétrugdosom, aztán teljesen érzéketlen lesz a csizmára. A pálcával ugyanez a helyzet, csak arra még jobban megiramodik.

Már mikor látja a ló, hogy jön felénk az edző, akkor alig akar megállni egy helyben, látszik, hogy menekülne előle, nyilván ezek miatt is.

2021. dec. 28. 12:30
 6/15 A kérdező kommentje:
Az valoban igy van, hogy nem vagyok mindig eleg hatarozott, a palcaval nala nagyon finoman banok, de inkabb a sajat csizmamra csapok, az is boven eleg neki ahhoz, hogy figyeljen, utemesebb legyen. Volt, hogy combravalot akartam vele csinalni, leszalltam rola es foldrol akartam megmutatni, hogy mit is varok tole, eppen hogy csak simogattam a palcaval, mar huzta el a feneket.
2021. dec. 28. 12:34
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

4-es vagyok

Nem ismerünk sem téged, sem az edzőt, sem pedig a lovat. El tudja itt mindenki mondani, hogy nem, ez valószínűleg nem normális dolog, de azzal nem hiszem, hogy sokra mész. Ültem olyan lovon, akinek szó szerint elég volt odaérinteni a pálcát, de olyanon is, akit ha úgy volt, meg kellett vele csípni. A pálca, sarkantyú, stb. használatot is tanulni kell. Ha megkérdőjelezed az edzőt azzal már nem sok mindent lehet szerintem kezdeni.

2021. dec. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A lovakhoz nem értek, de az biztos, hogy nem vagytok "egy hullámhosszon" az edzővel. Nem tudom, hogy normális-e amit csinál, de te nem fogadod el, ez ok arra, hogy:

Első körben beszélj vele

Második körben keress másik edzőt.

2021. dec. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
40%
Fel kell jelenteni állatkínzásért.
2021. dec. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%
Hát a ló helyében én biztos felrúgnám ezt az embert.
2021. dec. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!