Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek az ilyen...

Mi a véleményetek az ilyen edzőről?

Figyelt kérdés
Lovaglás közben többször megállít, hogy kijavítsa a hibáimat, amivel nem is lenne baj, de "megmutatja" minden egyes alkalommal, hogy milyen erővel kell csizmázni és pálcázni a lovat. Konkrétan megfogja a lábam és belevágja a ló oldalába. Ha ellentartok, akkor rám szól, hogy lazítsak, ne feszüljek be. Ugyanígy a pálcával, odacsap a lónak, aki majd ki ugrik alólam ijedtében- amúgy is nagyon fél a pálcától. Hiába mondom neki, hogy tudom, csak odacsap vagy odavágja a lábamat kivétel nélkül. Szóltam már neki, hogy ne csinálja ezt, de akkor meg én vagyok beállítva hisztisnek.
2021. dec. 28. 12:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
3-assal értek egyet, kiegészíteném, ha úgy fogja meg a lábad, és erőből úgy üti oda a ló oldalához, akkor még meg is húzódhat a lábad, ha épp akaratlanul ellentartottál a bokáddal mert megmozgattad mert fázott a lábad pl., de pl. ilyennél meg is ugorhat a ló, vagy ki is rúghat és akkor mindenki sérül még a ló is. Szerintem válts edzőt.
2021. dec. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

A kezemmel sem szoktam hagyni, hogy odacsapjon a pálcával álló helyzetben a lónak, akkor is rám volt szólva, hogy ne feszengjek.

Múltkor pedig csak annyira ültem fel a lóra, hogy leléptessem, kengyel se volt állítva, semmi, ő meg jött utánam ostorral, hogy ügessek...

2021. dec. 28. 13:54
 13/15 anonim ***** válasza:
90%
Keress másik edzőt. Ez az ember egy pszichopata.
2021. dec. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Vannak lovasok, akik csak simogatják pálcával a lovat, ő pedig kb leszarja, hogy mi történik a hátán. Viszont erre nem az a megoldás, hogy odamegyek és a lovas alatt megcsapkodom a lovat. Van egy ilyen kolléganőm van is köztünk sok súrlódás, mert a módszerei miatt menekülnek a lovak a földi embertől és majdnem miatta volt is esés. Kell az, amikor megállítod a lovat összeszeded aztán csizma pálca egyszerre ad egy nagyobb határozottabb segítséget, de ezt neked kell és nem az edzőnek. Másrészt nem mindegy mennyire van leterhelve az adott ló. Ha te vagy neki a 4. lovasa aznap, akkor persze, hogy nem fog úgy közlekedni már. Erre viszont rá kell tudnia neki is és neked is.
2021. dec. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Igen, ez a ló is menekül ilyen helyzetben, tudja mi fog következni. Lassúcska, lustácska egyébként, de a legkisebb pálcaérintésre ki tudna rohanni a világból. Gondolom a korábbi helyén verték vele...
2021. dec. 28. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!