Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak ilyen helyzetben?

Mit csináljak ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Sziasztok, szeretnék valamit kezdeni a lovaglással nem csak heti 2x hobbiból elmenni. nem feltétlen versenyzésre gondolok de szeretnék jobban fejlődni akár több edzésre menni és ugrani. Saját lovat nem szeretnék mert tisztában vagyok azzal, hogy nem lenne rá elég időm. Egy feles lovat szeretnék de abban a lovardában ahol én lovagolok erre nincs lehetőség vviszont van egy másik lovarda ahol már egyszer voltam és igazából nem volt rossz, de az első benyomás az nem volt a legjobb, de nyilván más hely mások a szokások és azt is meg kell szokni. A másik lovarda az nagyobb, járnak versenyekre viszont ott fix időpontokban van edzés, ahol most lovagolok ott meg mindíg be kell jelentkezni és nem fix időpont. Olyanon is gondolkodom hogy az egyik barátnőmmel aki szintén régebb óta lovagol lesz közösen egy lovunk a szülők jóban vannak meg minden, és akkor én max 3x tudnék kimenni hozzá és ő is 2x 3x. ehhez valószínű egy tapasztaltabb nyugodt ló kéne mert még egyikünknek se volt lova. Az anyagi háttérről ne kérdezzetek kérlek az meg van oldva, a szülők támogatnak minket. Szóval arra lennék kíváncsi hogy ilyenkor mit lehet csinalni ha saját ló nem opció de már nem iskolalovakon szeretnék lovagolni. Ha kérdésetek van nyugodtan írjatok és a válaszokat előre is köszönöm.

2022. jan. 31. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Felejtsd el a feles lovat úgy is rengeteg idő (és pénz amit nem fognak megadni a szülők biztos vagyok benne, de azt mondtad ne kérdezzék erről) heti 6X ránézni egy lóra nem elég.
2022. jan. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Közös lovat nem ajánlom, még testvérek között is gázos, barátok között (ti összevesztek, szüleitek összevesznek, egyikőtöknek egy idő után már nem telik rá, stb.) még rosszabb. Neked a felestartás vagy lóbérlés lenne a legjobb opció. Azon gondolkozz el, hogy megéri-e neked ezért másik lovardába menni. A fix időpont fura, de ha te meg tudod oldani és az edzők is jók, akkor nem biztos, hogy akkora baj. Vagy esetleg van másik lovarda a közeletekben, ami jobban megfelel?
2022. jan. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat 1es hogy érted azt hogy ránézni a lóra? nyilván edzővel lovagolnék nem csak köröznék a pályán. 2es a lóbérlés az pontosan hogy működik? van még1 lovarda, ott még nem voltam de az is közel van és ha van lehetőségem azt is kipróbálom és megkérdezem milyen lehetőségek vannak
2022. jan. 31. 20:26
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A lóbérlés az úgy lenne opció, hogy a ló a lovarda tulajdona, de csak te dolgozol vele. Így nincs az, hogy amit te beleteszel melót edzővel, azt más egy lovaglás alatt lerombolja. Meg ha ugrani szeretnél akkor heti 2 ugró edzés bőven elég a lónak, a többi síkmunka, meg pihenő. Ha többet ugrik, akkor előbb utóbb kijönnek a túlterhelés hatásai. Persze ez sem olcsó megoldás, hiszen a ló bérleti díján felül fizetsz az edzőnek is, bár ott az árlistától eltérő árat alkudhatsz ki, hiszen, míg egy "átlag lovas" az edzéssel kifizeti a "lóhasználatot" is, neked csak az edző tudását kellene. De ebbe is csak olyan helyen mennének bele, ahol van nagyobb lóállomány, esetleg sportló méneseknél.
2022. febr. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm, csak ezzel az lenne a baj, hogy ahogy irtam én nem tudnék hozzá 3nál többször max 4x kimenni egy héten szóval ez szerintem nem opció hogy csak én mozgatom a lovat mert az nem lenne neki elég
2022. febr. 1. 18:38
 6/6 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Ez így nem megoldás 2.al értek kb egyet. Feles ló a lovardával lehet max jó neked. Nem elég a heti 3xi ránézés. !!!LEGALÁBB!!! heti 4x kéne 3orát foglalkozni a lóval szerintem (1 óra míg behozod leapolod, felnyergeled, kantarozol, megjelensz a pályán, 1ora lovaglás, utána egy óra megyit lóápolás, télen takarózás, nyáron fürdetés, stb) De elég az egy óra is (lovaglás). Ez így kevés idő. És ha összevesztek??
2022. febr. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!