Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ilyen helyzetben...

Mit csináljak ilyen helyzetben a kutyánkkal?

Figyelt kérdés
Tavaly vettünk egy megbízható kennelből, hivatalos tenyésztőtől egy francia bulldogot. Nagyon régóta szerettem volna ilyen fajtát, mert sok jót hallottam róla (családbarát, okos, nyugodt, bent is tartható...) viszont ami fogadott minket, teljesen kiábrándított. Kiskorában még elnézőbbek voltunk vele, mert azt hittük, majd kinövi, de egyre rosszabb lett. Nem tudtam hozzászokni, idegesít, nem tudok tőle normálisan aludni, mindig ki kell csukni az erkélyre. Dolgozni sem lehet tőle (home office) mert mindig figyelni kell rá, hogy ne rágjon meg semmit, meg ne csináljon valami rosszat. A párom szereti, azt mondta, őt nem zavarja (persze, mert ő nem ébred fel rá sose, meg ő nem itthonról dolgozik...) és nem szívesen adná vissza a tenyésztőnek, meg senkinek. De én egyre feszültebb vagyok a kutya miatt és nem tudom egyszerűen elviselni... pedig már 9 hónapos. Nekem pedig kiskorom óta voltak kutyáim/macskáim. De ilyen rossz magatartással még nem találkoztam. Igazából ha nem lakásban élnénk, hanem kertes házban, el tudnám viselni, de lakásban katasztrófa. Szerintetek ilyen esetben mi lenne a helyes, mit kellene tennem? Már sokszor mondtam páromnak, hogy vigyük vissza a tenyésztőnek, mert nincs rám (és ezáltal a kapcsolatunkra sem) jó hatással...:( Szeretném, ha jó kezekbe kerülne ez a kutya, mert sajnos tőlem a szeretetet és a megfelelő figyelmet sem fogja megkapni a rengetek bosszúság miatt amit ezidő alatt okozott...:(

2021. jan. 27. 14:32
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
90%
Már az elején elkellett volna kezdeni a nevelését. Kutya suliba miért nem vittétek el?
2021. jan. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
94%

9 hónapos még kölyök, ilyekor még nevelni kell(ene).


Neked nincs tülelmed hozzá. kár volt elhozni.


ráadásul ha emiatt még párkapcsolati problémákat kenerálsz az nagyon gáz.


veled van a gond, nem a kutyával, sem a pároddal.


Ilyen alapon gyereket se vállalj, mert az több, mint 9 hónapig lesz bosszúság.

2021. jan. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
91%
Az, hogy ilyen lett, csak és kizárólag rajtatok múlt, nem a kutyán. Tényleg ajándékozzátok inkább el, megbízható embernek, aki szívvel-lélekkel törődik is vele, és nem flancolásból kell neki francia bulldog.
2021. jan. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
95%

Kicsukni az erkelyre? Ez egy benti kutya, te jo eg!!

Nevelesen meg nem gondolkoztatok? Ha nehezebb eset, tessek kutyaiskolaba menni, vagy kikepzot hazhoz hivni.

Ha ez nem megy, akkor valoban, hivd fel a tenyesztot, hogy mi legyen.

Kutya, nevelni kell, nem babakent banni vele es mindent rahagyni, milyen meglepo.

2021. jan. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem viszed vissza csak egy megoldás van: nevelés. Azt par hónapos korától el kell kezdeni. Vegyél neki ragokat ha annyira rághatnelékja van. Egy bulldogot amugy sem nehéz lefarasztani egy orat setalsz vele kidol. Meg lehet oldani. Gondolom unatkozik...
2021. jan. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
93%

Nem kap elég figyelmet, és lefoglalja magát a saját módján. Azt is érzi, hogy közömbös vagy iránta, és valószínűleg a rosszalkodás az egyetlen, amivel ki bírja csikarni belőled a figyelmet.


Gondolj bele az ő helyzetébe. Milyen lehet neki élni egy emberrel, aki szereti őt (a párod), de alig van vele együtt, és egész nap egybezárva lenni egy olyannal, aki el akarja őt távolítani? Szerinted ő boldog veletek?


Nagyon ritkán van a kutyákkal igazi gond. Olyanok mint a gyurmák, azzá válnak, akivé akarod. Még nem vagytok elkésve, meg kell őt nevelni és sok szeretetet adni neki. Mennyit foglalkoztok vele? Gyanítom semmit, de nem kell szégyellni, segítünk megoldani, csak írj le több részletet egy napi rutinotokról. :)

2021. jan. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
78%

"Nekem pedig kiskorom óta voltak kutyáim/macskáim." - azaz a szüleidnek voltak kutyái macskái, ők viselték nevelték , te meg játszogattál velük.

Legalábbis ez jön le abból, hogy mennyire nem értesz a kutyákhoz.


"mert nincs rám (és ezáltal a kapcsolatunkra sem) jó hatással...:(" És? Milyen hatással van a pasidra? Ja , az nem érdekel. Ha rossz hatással van rád akkor az miért hat ki a kapcsolatodra? Ja, mert nem birod kezelni, hisztizel meg durcizol amig úgy nem lesz ahogy te akarad. Véletlen se próbálnál te valamit tenni.

A kutya az nem egy mobiltelefon amit visszaviszünk ha nem tetszik.


Kishercegő azt gondolta, hogy mint a TVben hazavisszük és minden oké?

Jó reggelt, ez a való világ.


Igazság szerint a pasid-kutya-te háromszögben TE vagy az aki kilóg a sorból. Neked kellene tiplizned, és nem mérgezni tovább szerencsétlenek életét.


Nemmellesleg megjegyzem hogy ez az erkélyre kicsukás civilzáltabb országokban kimeríti az állatkízás büntetőjogi fogalmát. De gondolom ez sem érdekel, mert neked mindent szabad, csak kuss legyen körülötted úgy hogy abba minimálisnál is kevesebb energiát fektetsz.

2021. jan. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
81%
Biztos le fogsz pontozni, de leírom a vèlemènyem. Rossz kutya nincs, csak rossz gazda. Nem kizàrni kellene szeremcsètlent, hanem nevelni. Még kölyök, nem késő elkezdeni. Teljesen mindegy, hogy kenelből van -e, nekem mentett keverèkem van, egy okos, szófogadó kutya, mindent jelez, nem tesz tönkre semmit. Ne a kutyát hibàztasd, ismerd el, hogy nem vagy jó gazdi, és add vissza igen, had kerüljön olyan helyre ahol boldog, és nem zàrjàk ki a fagyban.
2021. jan. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
95%
Próbálj többet foglalkozni vele a lehetőségekhez képest.
2021. jan. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
96%

Van rágcsálni való csontja vagy bármi? Ha tud rágcsálni és nem unja halálra magát akkor nem fog mást kóstolgatni.Nevelve mennyire volt?

Nincs vele kellőképpen foglalkozva az a baj, nincs türelmed hozzá.

2021. jan. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!