Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinàljak ebben a helyzetb...

Mit csinàljak ebben a helyzetben a kutyàval? Ti hogy oldanátok meg?

Figyelt kérdés

Már covid elött is úgy dolgoztam, hogy heti max 2 napot jàrtam be, akkor is 8 órán belül itthon voltam, utazàssal együtt. Többi nap home office. Aztàn jött a covid, már több, mint egy ève itthon vagyok.


Most kitalàltàk, hogy covid utàntól heti 3 napot kell kötelezöen bent lenni: 9 óràban plusz utazàs, azaz kb 12 óra hosszat.


Mindig is volt kutyàm, most is van. Nyilván úgy vállaltam öt (öket), hogy tudtam, meg tudom oldani, hogy ne kelljen sok idöre otthon hagyni. Ezt a döntèst nem èrzem fairnek, èrtelmèt sem làtom, de hàt ez van.


Kèrdèsem, hogy most mit csinàljak? Bàrmi ötlet? 12 óràra nem szeretnèm itthon hagyni, az rengeteg, sztem kínzàs szàmba megy (kertes ház, de a kutya bent van, ha nem vagyok itthon, mert sok a környèken a mèrgezès, fèltem öt). Ha napközibe adnàm (amit amúgy annyira nem szeretek, sok a szocializàlatlan kutya, ès a felügyelöknsincsenek mindig a helyzet magaslatàn), az napi 4000 ft, tehàt havonta majdnem 50 ezer forint többeltkiadàs lenne... na ennyire sajnos nem fizetnek engem meg, hogy ez megèrje, vagy fel tudjam èletvitel szerüen vàllalni.


Elèggè el vagyok keseredve, a kutyusnak akarom a legjobbat. Sajnos, màr az is megfordult a fejemben, hogy jobb lenne neki egy màsik, jobb gazdànàl :( vagy hogy felmondok ès keresek màs munkát...


Köszönöm, ha tudtok tippeket adni. :)



2021. máj. 14. 12:03
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
60%
Nem lesz semmi baja a kutyának. :) Legyen kint neki víz, tudjon hol pisilni.
2021. máj. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
A lakàsba nem pisil, szobatiszta.
2021. máj. 14. 12:47
 3/46 anonim ***** válasza:
90%
Találni valakit, aki napközben kiengedi egyszer legalább futni, pisilni egyet? Valamennyi pénzért, de kevesebbért, mint a napközi? (Szomszéd, ismerős, barát, családtag).
2021. máj. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:
Hát, csalàd messze, barátaim dogloznak. Max a szomszèdok, habàr elèg furcsa emberek :D
2021. máj. 14. 12:57
 5/46 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem semmiképpen ne keress neki új gazdát. Látszik rajtad, hogy szereted és hogy felelősségteljesen gondoskodsz róla.


Próbálj keresni, akár neten egy egyetemistát, középiskolást aki délben leviszi 1-1500 forintért.

2021. máj. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
100%
Ja, az lenne az igazi amit ötös ír.
2021. máj. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz lekeríteni a kertből egy olyan részt, ahol nem tudják egyszerűen megmérgezni aztán oda kiengedni?

Vagy felszerelni egy kamerát. Az sem baj, ha nem igazi, csak feltenni a ház falára egy fix kamerát ami úgy néz ki, hogy figyeli az udvart.

Az utcát ezek nem vehetik, de ha el tudod őket keríteni pl hátra, a kamerád meg figyeli az udvart akkor be sem nagyon mernének menni az udvarba - igen, sajnos ilyenre is bátrak az emberek, nem egyszer hallottam :((

Ha van teraszajtód akkor onnan egy kutyaajtó egy kis részre ahova kimehetnek+ a kamera?


Vagy amit az ötös mond! Nálunk a városban nagyon sok fiatal általános 8. vagy kicsit nagyobbak, középsulisok vállalnak kutyasétáltatást már akár 500Ft.-ért is.

2021. máj. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
77%
Ki fogják bírni a kutyák, menhelyek így adnak örökbe, hogy max. 12 órát lehet egyedül hagyni, ez van a szerződésben. Nem kell túlaggódni. Kicsit szoktasd őket a több egyedülléthez, told ki a sétát.
2021. máj. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
84%
Kérd meg a szomszédot, engedje ki pisilni. Ez a legegyszerűbb, hiszen még csak sétálni sem kell elvinni.
2021. máj. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
64%
Azt elárulod, hogy mit csinálnál a kutyákkal, ha állandó bejárós lennél? Mert sokan így tartanak kutyát, és nem szenved egy kutya sem csak azért, mert a gazdik dolgozni járnak. Pont a te munkarended a kevésbé jellemző. Én összetettem volna a két kezem, ha a munkáltatóm elrendelte volna az általános home office-t. Tudod, mennyit voltam teljes home officeban az egész pandémia alatt? 2 hónapot idén. Részleges (heti 2 nap) home officeban pedig novembertől február végéig. Előtte állandó bejárás. Mindezt úgy, hogy bárhonnan végezhető a munkám. Örülj, hogy ilyen helyen dolgozol, hogy ennyit engednek.
2021. máj. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!