Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudom a lovat kiküldeni...

Hogyan tudom a lovat kiküldeni körre futószáron?

Figyelt kérdés
Adott két kisló (10 év körüliek), sosem voltak futószárazva, foglalkozva is évente 1x. Hozzánk kerültek. Most szerettem volna elkezdeni a munkát futószáron, de nem tudom őket kiküldeni körre. Tudtok adni ötletet hogyan kell? (a környéken nincs lovasoktató és korábban, gyakorlott lovakkal persze nem volt gondom)

2022. márc. 6. 13:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Először gyakorolja vele elkerített helyen futószár nélkül, hogy tudd irányítani. Tudd előreküldeni, értse a csettegést, ha feje felé emeled a kezed vigye ki a vállát, ha csettegsz induljon el, ha elé teszed a kezed álljon meg, forduljon meg, ha mögé akkor menjen gyorsabban, stb, tanulj egy kis testbeszédet. Ezután jöhet a futószár ugyanezekkel az elemekkel, de figyelj a fokozatosságra, mindig engedj a nyomás után amikor a ló enged és ne húzd túl különben kifordul vagy szembefordul veled. Nincs baj ha ez történik, csak higgadtan kell kezelni, viszont nagyon sok kezdő futószáras itt bukik el.
2022. márc. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
először szerintem körkarámban próbáld ha van, de a többit már az 1es leírta
2022. márc. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!