Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezek a felszerelések mire valók?

Ezek a felszerelések mire valók?

Figyelt kérdés

Ezt galoppon szoktam látni: [link]

Ezt pedig főleg díjugratásban: [link]

Ezek mire valók?


Illetve még van ez a csüdvédő: [link] Ezt ha jól tudom versenyre nem is szabadna feltenni (javítsatok ki ha tévedek). Akkor miért használják ezt, miért nem pataharangot raknak a ló pártájának a védelmére?


Több díjlovasnál is láttam már, hogy hátsó lábra is pataharangot rak. Miért? [link]



2022. ápr. 6. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A martingált úgy használod, hogy a szárakat befűzöd a karikákba, a szerkezet alját pedig rögzíted a hevedernél. Ha a ló felcsapja a fejét, akkor a karikák megfogják a szárat, és nem egy hátrafele, hanem egy lefele irányuló nyomást helyez a zablán keresztül a jó szájára, arra ösztökélve, hogy a fejét ne felfele, hanem lefele nyújtsa. A díjugratós martingálon azért van az a háromszög alakú anyag, hogy ne akadjon bele semmi a martingálba (egy rossz ugrás esetén a rúd pl.).

A csüdvédő magáért beszél - a csüd mechanikai behatások elleni védelmére szolgál. Egyszerűbben: védi a ló csüdjét a kívülről érkező sérülések ellen. Ilyen pl. a lábak összeverése, stb.

A pataharang pedig ugyan úgy, mint a csüdvédő, a patát és a környékét védi a külső sérülésektől. Díjugratásnál és maratonhajtásnál gyakoribbak szerintem, mint a díjlovas négyszögben. A kép, amit csatoltál nem amatőr párost ábrázol egy nem amatőr versenyen, így nem hiszem, hogy a ló csámpás és összeüti a hátsó lábait, és azért kell rá, viszont lehet, hogy tesósan mondva "akciós a mozgása", és a szűk fordulatoknál magára lépne. De ez csak egy feltevés, 1000 oka lehet, amiért valaki használja.

2022. ápr. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
még azzal egészíteném ki az elsőt, hogy a háromszög alakú, villás martinkál arra is szolgál hogyha a ló harapdálná a szügyét, leginkább mének szokták, akkor ne a szügyébe harapjpn hanem abba
2022. ápr. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) pont ezért nem értem a "galoppos" martingált, hiszen az csak a szárak között fut (nincs szügyelőhöz rögzítve) és mivel a galoppon nincs jelentős oldalirányú szármozgás, ezért látszólag semmi jelentősége nincs.
2022. ápr. 9. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!