Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Eladjam a lovam?

Eladjam a lovam?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves nyers kanca csikóm kb 160cm marmagas. Egy ismerőstől vettük, viszont nem bírok vele. Eltudom vinni sétálni, letudom pucolni, viszont rendesen tanítani nem bírom. Elképesztően makacs és figyelmetlen. Mondok egy példát, próbálom tanítani neki a futószárazást de egyszerűen csak elránt,elfut,bejön,stb.Ez nem most kezdőtött próbáltam minden módszerrel egyedül,vagy ketten(úgy hogy az eggyik ember vezeti a lovat a körön)de úgyérzem túl nagy falat nekem. Viszont nem visz rá a lélek hogy eladjam mivel mikor nem dolgozom vele nagyon jól elvagyunk pl mikor elmegyünk sétalni,vagy befonom a sörényét olyankor nagyon jólérzem magam vele, azonban tudom hogy ez neki sem jó és hogy olyan ember kéne neki aki mindezt megtudja neki tanítani.

2022. ápr. 9. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Halomi lovardába küldd el pár hétre, belovagolják.
2022. ápr. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
szerintem se add el ha kötődsz hozzá és ő is hozzád, hívj egy szakembert, belovaglót, vagy ahogy az 1es írta küldd el valahova ahol belovagolják és megnevelik, nyilván utána is lesz még bőven munka vele, arra mindenképp hívj egy edzőt aki segít neked
2022. ápr. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyers ló, valószínű nem vele lesz a gond, hanem veled - hogyha tényleg ennyire kötődsz hozzá, akkor érdemes edzőt hívni, aki segít neked is fejlődni, hogy elbírj a lóval.

Nagy falat tud lenni egy csikó belovaglása, hogyha még nem vagy azon a szinten, viszont ha van hozzáértő segítséged, ne add fel, mert rengeteget lehet tanulni. Úgyhogy a helyedben keresnék valakit, akivel közösen dolgoztok, és nem csak odaadni valakinek, hogy lovagolja be. Sokkal jobban a magad ízlésére tudod formálni a lovat, ha a kezdetektől te (is) lovagolod.

2022. ápr. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Bátran kérj segítséget! Ki kell képezni a lovad.
2022. ápr. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!