Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglásnál helyes testtartás?

Lovaglásnál helyes testtartás?

Figyelt kérdés
Mindig mondják a lovasoknak az edzők, hogy húzzák ki magukat, vállakat hátra sarkat lenyomni és stb… viszont ez sok esetben egy feszes/merev ülést eredményez ami több üléshibát is eredményezhet. Hogyan lehet az embernek olyan ülése, ami egyenes de mégis laza?

2022. ápr. 25. 16:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
29%
Én kb egy hónapja kezdtem, persze nem tökéletes az ülésem, de valahogy nem okozott ez nehézséget. Ne görnyedj be, ennyi a lényeg
2022. ápr. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%

Lazítsd el a csípődet, hagyd, hogy a ló ringassa, közben a hátad teteje legyen kihúzva.

Sok mozgáskordinációs nehézség, "trükk" de ez teszi érdekessé

2022. ápr. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
hát alapból a csípő az laza marad, tehát általában akkor szokott merev testtartás lenni ha a csípő is feszesen marad de ugye ez nem jó.
2022. ápr. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Általában az úgynevezett idomítóülés során a lovas egyenesen ül a nyeregben úgy, hogy a fül, a váll, a csípő és a boka egy vonalba kerül. Az ülep a nyereg legmélyebb pontján lazán követi a ló mozgását. A testsúly a kèt ülőgumón és a combok belső izmaim egyenletesen oszlik el. Combok enyhén befelé fordulnak térdek a nyereghez simulnak. A lovas laza, egyenes felsőtesttel ül a nyeregben. A medence követi a ló mozgását. A vállak lazán, csak annyira hátrahúzva, hogy mellkas enyhén kiemelkedjen. Felkarok függőlegesen. Csak a helyes ülés elsajátításával tartható meg az egyensúly és a lóval való együttes mozgás. Ha csak egyetlen feltétel nem teljesül a lovas kibillenhet.
2022. ápr. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagyok

Amit elronthatsz:

-ülep és combok túlfeszítése

-comb erőltetett befelé vagy kifelé fordítása

-térd felhúzása vagy leengedése

-lábszárak előre vagy hátra csúszása

-sarok felengedése

-lábfej erőltetett befelé vagy kifelé fordítása

-csípő egyik oldali megfeszítése

-görnyedés

-tekintet lefelé vagy felfelé irányul

-törzshoz szorított vagy épp eltartott karok

-alkar leengedése, felemelése


Lehet, hogy ez így soknak és lehetetlennek tűnik, de ha nem görcsölsz rá, és követed a lovasoktató tanácsait, akkor szépen lassan nálad is kialakul majd a biztos ülés. Egy idő után már figyelned sem kell rá, automatikusan szépen ülsz. Adj magadnak időt és gyakorolj sokat! :)

2022. ápr. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

5#

Nekem meg pont az a problémám, hogy az oktató azt mondta, hogy én nem szorítom a combom a lóhoz, se a vádlim... Testtartásom kiváló, de pont ez nem :( Tudsz valami javaslatot adni, hogy hogyan tudom erősíteni lovaglás mellett? Heti 1x 30 percet lovagolok és már 14 alkalom, hogy hetente megyek... Oktató csodálkozik is, hogy nem megy nekem. 5 éves korom óta évente 1 hetes lovas táborba jártam, 14 évesen hagytam abba, majd 18 évesen kezdtem el ismét lovagolni. Köszönöm, ha válaszolsz... a kérdezőtől pedig elnézést kérek, hogy bele pofátlankodtam!! Sajnálom! <3

2022. ápr. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

#6

Én már 3 éve lovaglok heti 3 alkalommal és még mindig nem tudom rásimítani a combom és a térdem, mégis tökéletes ülésem van. (Egy bakolós lovat lovaglok, még egyszer sem estem le róla) Ennek az az oka, hogy úgymond combos vagyok. Combra és fenékre hízok és bár nem terebélyesek a méreteim, mégsem tudom rászorítani. Ha esetleg nálad is erről van szó, emiatt ne aggódj, attól még tökéletes lehet az ülésed! :)

Ha nem ez lenne a gond, akkor pedig próbáld ki, hogy vegyél közepes méretű gumilabdát és amikor ülsz, tedd a térdeid közé, szorítsd össze és tartsd ameddig bírod. Persze fontos a fokozatosság! Először mindig csak pár másodpercig, aztán folyamatosan emeld az időtartamot, amíg bírod. Ezt tudod csinálni akár házifeladat írás vagy munka közben is, a lényeg, hogy ülj! :)

2022. ápr. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

7#

Hálásan köszönöm a comberősítő gyakorlatot, tetszik ez. Kipróbálom :)

Már az ügetésnél is amikor mindkét kezem a csípőre teszem, már elvesztem az egyensúlyt, ha a vádlimmal szorítom, az oké, de egy idő után már elfárad. :( a comb meg semmit nem csinál és a kengyelen állok, kengyel nélküli lovaglás sehogy nem megy. Nem tudom érzékelni, hogy a combom erősítve van-e a ló oldalán. Nem bírom felemelni magam a mozgása miatt, állva csak kb. 20%-ra sikerül. De a kengyelen igen, érzem, hogy szorítom.

2022. ápr. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

#8

Ajánlom, hogy lovagolj többet kengyel vagy akár nyereg nélkül! Az én oktatóm előrelátó volt, már az elejétől kezdve minden egyes alkalommal kengyel nélkül oktatott kb 10-15 percet. Az elején utáltam, de most már hálát adok érte! Ha nem érzed magad kengyel nélkül biztonságban, próbáld ki a voltizs hevedert, ebbe bele tudsz kapaszkodni, ha szükséged van rá! :)

2022. ápr. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%
#8 nem igazán szorítani kell, hanem inkább átvenni a ritmust. Ha ezt egyszer megérzed, menni fog. A ritmust próbáld meg felvenni, ahogy a ló mozog te csak meghosszabbítod
2022. ápr. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!