Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglásnál helyes testtartás?

Lovaglásnál helyes testtartás?

Figyelt kérdés
Mindig mondják a lovasoknak az edzők, hogy húzzák ki magukat, vállakat hátra sarkat lenyomni és stb… viszont ez sok esetben egy feszes/merev ülést eredményez ami több üléshibát is eredményezhet. Hogyan lehet az embernek olyan ülése, ami egyenes de mégis laza?

2022. ápr. 25. 16:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

#10

Szorítás nélkül hamar a földön köthetsz ki, főleg, ha megijed a ló!

2022. ápr. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
#11 teljesen egyetértek, mégis úgy értettem, nem az izmok harca a lovaglás, hanem az egyensúlyé
2022. ápr. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

#12

Szerintem mindkettő nagyon fontos. Izom nélkül jó egyensúllyal egy bakolás esetén a föld ijesztően hamar az arcunkba csapódhat. De izmosan egyensúly nélkül is ugyanez lehet a helyzet.

2022. ápr. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!

Igaz nekem nincsenek az egyensúllyal és a kengyel nélküli lovaglással gondjaim, mert nem ma kezdtem már, de jó volt olvasni a kommenteket mert tanulságosak. Nekem azzal van a fő gondom, hogy ugye szeretnék szépen ülni, és néha már átmegy merevségbe, ha meg próbálok nem merev háttal ülni akkor hajlamos vagyok gönyén ülni. Próbálom majd gyakorolni a helyes testtartást lovon és földön is. Bár sokszor az is gond lehet, hogy minden edző mást mond és bele tud kavarodni az ember, hogy most akkor mit is csináljon meg hogy üljön a lovon.

2022. ápr. 25. 22:04
 15/16 anonim ***** válasza:

#14

Sok-sok gyakorlással és odafigyeléssel meg lehet találni az egyenes és laza ülés közötti egyensúlyt.

Ha betartod a #4 és #5 válaszban leírtakat, akkor nincs az az oktató, aki bele tud kötni. :)

2022. ápr. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
6os, ne félj a combizmod erősödni fog minnél többször mész, de ezt otthon is gyakorolhatod, csak simán combra kell edzened(inkább belső combra) de én pl sose edzettem így külön combra mert lovaglás során úgyis meg fog erősödni
2022. ápr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!