Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szárból kitépi a fejét oldalra...

Szárból kitépi a fejét oldalra a ló és visszamegy?( hidegvérű)

Figyelt kérdés

Lány vagyok 18 éves nincs bajom a jól képzett lovakkal de kaptam egyet amilyeknek erős a szája, bent jól megy finoman, van martingal is, pálca de kint mindig állna meg, majd visszafordul és 2 kézzel nem bírom megtartani, oldala kitekeri a fejét és visszarohan, mit javasoltok?:)

Amúgy nyugodt kedves vezetni lehet jól megy bent de kint nem tudom mit kezdjek vele.


2022. júl. 16. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Haza visz, mert nem tisztel. Egy bizonyos távolságra kellene menni vele, onnantól nem lesz talán gond, de vissza felé számíthatsz rá, hogy majd haza rongyol.
2022. júl. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És mit tennél ebben a helyzetben?
2022. júl. 16. 16:51
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
A gazda nem tudna veled menni párszor? Vagy másik lovassal menni?
2022. júl. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor is ez van
2022. júl. 16. 17:26
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

ezt bizony le kell fightolni vele, nincs mese. volt egy hasonló bérló, akin ültem pár éve, nem volt hajlandó elindulni a kikötőtől, illetve ha el is indult, hátrált. nosza, forgatni kezdtem, nagyon kis körben előbb egyik irányba, aztán a másikba, érezze csak, hogy itt akkor se lesz álldogálás és pihi, ha nem hajlandó előre menni. feldühödött, nekiállt csapkodni magát, én erre 2-őt ledurrantottam neki pálcával a seggére, majd a másik irányba forgattam. aztán egyszer csak érzetem, hogy a feszes ellenállása oldódik, akkor én is kiengedtem a fejét, és hagytam állni egy kicsit, megvakargattam a nyakát, és kértem megint egy elindulást előre. megint hátrált. mondom jó, én ráérek, óra ki van fizetve, mást nem zavarok vele, táncolhatunk így 60 percig, ha úgy van. 3x kellett eljátszanunk ezt a piruettet, aztán láss csodát, elindult. terepen is megpróbált még 2x visszafordulni, akkor is köröztünk, de akkor már élt benne az előző "bunyó" emléke, és azonnal jobb belátásra tért.

nem szabad rájuk hagyni a makacskodást, a legapróbbat se, mert onnantól ha csak meglát, tudni fogja, hogy veled ezt megteheti.

türelem, kitartás, akkora nyomás, amennyi kell, érts, nem kell idegből szétverni és megrángatni a lovat, mert egyrészt nem etikus, másrészt nem tanul belőle. de kell a határozottság. a babusgatás akkor jöhet, ha teljesítette, amit kérsz tőle.

2022. júl. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ha egyszer engedted neki (vagy többször) akkor még makacsabb lesz, mert tudja hogy ezt megteheti. Esetleg nincs egy határozottabb lovas akivel ki tudna menni egyszer-kétszer? Vagy neked kell nagyon jó segítségeket adni, pontosan...
2022. júl. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!