Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elrohanos, nyakatekerős,...

Elrohanos, nyakatekerős, keményszájú lónak pelhám, pessoa vagy baucher zablát javasoltok és miért? Köszönöm a kedves válaszokat és építő kritikát rólúk.

Figyelt kérdés
2022. júl. 16. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Az erős zablától csak keményebb lesz a szája.
2022. júl. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nevelés véljából kéne, mert bent jól megy kint rohan és kitépi a kezem már nem bírom erővel tartani ha javul visszaállok D re.
2022. júl. 16. 17:25
 3/7 A kérdező kommentje:
Céljából*
2022. júl. 16. 17:26
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem a problémás ló amelyik elvitt másik irányba D görgős zablát vettem neki, az elég volt.
2022. júl. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"már nem bírom erővel tartani" Nem is erővel kéne tartanod, hisz ló, nyilvánvalóan már csak méretből adódóan is erősebb nálad. Taktika kell neked, nem izom.


Az elrohanós, elragadós, makacskodó lovaknál az én tapasztalatom szerint (biztos van egyéb módszer is, majd leírja az, akinek az vált be) a fej oldalra behúzása és ennek segítségével a ló forgatása segít. Miért? Mert csak akkor tud gyors tempóban haladni, ha a nyaka egyenes. Amint ez az egyenesség megtörik, a lendülete is alábbhagy. Ezért használják a fejbekérést vészfékként is.


Másrészt ha egyszer ennyire mehetnékje van, csak nem a jó irányba, akkor menjen csak, viszont körbekörbe maga körül. Nem a legkellemesebb neki, ráadásul meghajlítva se bakolni se ágaskodni nem tud, egy dologra kell figyelni, hogy ne sodródjatok neki semminek, illetve ha nagy sebességnél rántod be oldalra a fejét, akkor kipördülhet, akár el is vágódhat veled együtt. Ha nagyon sodródtok forgás közben, akkor válts irányt és forgasd a másik kézre is. Türelemjáték, de hidd el, beválik. Pár fordulat kell csak, aztán nézd meg tudod-e irányítani. Ha nem, akkor megint pár fordulat. És így tovább.


Előttem írják és igazuk van, az erősebb zabla nem fog hosszútávon beválni, ha alapjaiban a tisztelet nincs meg irányodba. Ne a zablát tisztelje, hanem téged. Egyszerű csikózablában kell tudni ellovagolni vállalhatóan, erre törekedj. Ugyanis amint kiveszed a szájából az erősebb zablát, vissza fog térni a probléma, mert a kényszerítő hatás is eltűnik a szájából.


Légy kitartóbb és trükkösebb, mint ő.

2022. júl. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kimblewick zabla, lehetőleg rézgörgős szájrésszel. Nekem azért tetszik, mert a réz miatt eleve elkezd a ló dolgozni a zablán, plusz multifunkciós. Van egy halom variálási lehetőség, ha akarod D zabla, de akár lehet feszítő is, ha úgy csatolod.

Bár lehet a zablacsere előtt pár alkalommal át kéne lovagolni egy segédszárral (veirotherrel), hogy újra kezdjen bízni a kézben, mert sokszor az a baj, hogy rosszul volt lovagolva, rossz élményei voltak, emiatt menekül a zablától, a kéz hatásai alól.

2022. júl. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én mielőtt elrohanna 180°-ban visszafordítom. Aztán leszokott róla.
2022. júl. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!