Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Bizalom építő gyakorlatok!...

Orchidea99 kérdése:

Bizalom építő gyakorlatok! Mondanátok párat és hogyan kell megcsinálni?

Figyelt kérdés
A lovam egy 6 éves angol telivér, pályán is futott. Már ott tartunk, hogy ha megkérem akkor követ, ha ráfutok egy akadályra és átugrom akkor ő is átugorja utánnam. De én úgy érzem hogy még mindig nem bízik bennem eléggé.

2013. febr. 11. 16:37
 1/5 anonim ***** válasza:
17%
Idő, türelem. A bizalom évek alatt mélyül el. Azt nem lehet pár hónap alatt elnyerni. Amúgy meg Parelli játékok. ;) De ezek is hülyeségek. Tényleg évek alatt lehet olyan bizalmat elnyerni. Ha majd eljuttok oda, hogy a lovad akkor is követni akar ha tudja, hogy ki van kötve, ha akkor is követni akar ha nem kéred rá. Like me and my horse ;) 6 év, csak! :D
2013. febr. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jaaj de nem szeretem amikor valaki magát fényezi, használható tippet nem ad hogy hogyan érd el, de azért "like me and my horse" , pff..

Úgy tartják hogy aki a leginkább hangoztatja arra fér rá a leginkább a tanulás !


Kedves kérdező:

Nagyon sok bizalomépítő gyakorlat van, bár minden fokozatosan alakul ki, de van néhány feladat amik a segítségetekre lehetnek.

Én például szeretek különböző eszközöket belevonni a foglalkozásba, nagy gimnasztikai labda, ponyva a földre fektetve, szatyrot kötni a pálca végére, stb. :)

Minden olyan dolog ami ijesztő lehet egy ló számára.

Fokozatosan megismerteted vele, és ezzel is csak erősíted benne, hogy nem fogod bántani, bízhat benned.

2013. febr. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én pedig egészen egyszerűen etetem, itatom, almozok alóla, ápolom és úgy lovagolom, hogy neki is jólessen. Ha elmegyek mellette, mindig megsímogatom, gyakran viszek neki répát, almát.

Az edzéseken az új feladatoknál türelmes vagyok, sosem bántom, de mindig azonnal jutalmazom, ha rászolgál.

Szerintem elmehetnek a fenébe a parelli játékok és minden egyéb, ha nem te vagy az, akitől az ételt kapja, aki a karámba kivezeti, aki körmöléskor, patkoláskor fogja a lábát, stb. Egyszerűen csak bánj úgy vele, ahogy egy lóval illik, szeresd, ennyi. A bizalom kiépül magától. Persze évek, nem napok alatt.

2013. febr. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Jajj 2. válaszoló! Amég nem ismersz valakit jobb ha békén hagyod!!
2013. febr. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első: semmi értelmeset nem írtál sajnos, csak a Parellis játékokat, de rögtön meg is jegyezted, hogy hülyeség. Szóval?


Csupán az idő nem fog bizalmat szülni. Minél több időt töltesz a lovaddal annál jobb, de ha minél több új feladatot ismertek meg együtt, az még jobb. Gyakoroljatok olyan feladatokat, vagy olyan körülmények között, amikben a ló bizonytalan. Ha van tisztelet is a bizalom mellett, akkor engedelmeskedni fog. Ne csak a természetes kiképzésben gondolj, nyugodtan vegyél példát a klasszikus lovaglásról is, biztos nyereg alatt is van még mit tanulnotok, mindez erősíti a bizalmat, a tisztelet, a kötődést. Az alap azonban az, amit Gabka írt: lóhoz méltón bánni vele, következetesen nevelni, korrigálni és jutalmazni egyaránt kell.

2013. febr. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!