Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovat csak tényleg a gazdag...

Lovat csak tényleg a gazdag emberek tarthatnak?

Figyelt kérdés
2022. aug. 11. 23:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
A lótartás nagyon drága. Nyilván vannak nem igazán gazdagok is, de nekik megvan mondjuk a megfelelő terület, és istálló és esetleg a takarmányt maguk termelik. Emellett maga az állat megvétele, rendszeres ápolása, szerszámok, patkolás, állatorvos is tetemes költség.
2022. aug. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
32%
Nem feltétlenül, de ha pénz nincs, akkor rengeteg szabadidő kell, ami gyakorlatilag az elszegényedést vonzza maga után. Vagy saját lovardát kell alapítani.
2022. aug. 12. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

Edzőm azt mondta mindig, hogy :" A ló nem szereti a szegény szagot."


Persze, meg lehet sértődni, de sokba kerül. A lovak vételára sem kevés, pedig a mostani takarmány árak mellett esni, fog, 15-20ezer egy széna jelenleg, akkor körmölni 6 hetente átlagban, éves állatorvosi dolgok, amik mindenképp vannak, erre rá jön, hogy sok ló eléggé szuicid és mintha azon dolgozna, mivel nyírja ki magát, de ezek nélkül is vannak dolgok, pl kolika, más betegségek, hamar fél milliós orvosi számla lesz belőle...

2022. aug. 12. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Lovat az tarthat aki megteheti. Nem csak a milliomosok. De ha van havi szinten kb 150 ezer Ft plusz pénzed (nálunk ennyi a bértartás) és ez csak a legalapabb, esetlegesen orvosi költségeket és a patkolást nem számolva, akkor te is tarthatsz. Mondjuk az is relatív mit hívunk gazdagnak, én azt aki nem szorul arra, hogy dolgoznia kelljen (mármint úgy mint az átlag embernek, beosztottként "kiszolgáltatva") a megélhetésért. De ha van olyan fizetésed, amiből kényelmesen és biztonságosan tudsz lovat tartani akkor (szerintem) még nem vagy gazdag csak egy jó anyagi helyzetben vagy, de ugyanúgy dolgoznod kell, hogy következő hónapban is legyen miből élned.

Te tény, hogy drága a ló tartás, vagy pénzed legyen rá, vagy időd (de az idő pénz, tehát ugyanott vagyunk)

2022. aug. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
nem muszáj milliomosnak lenni, de a jó anyagi helyzet elég fontos ugyanis ha nem otthon tartod a lovad a bértartés ára 70-80 ezernél kezdődik havonta, a lónak kellenek felszerelések, oltások, körmölés/patkolás, edzőt is kell fizetni, ha versenyzel az is plusz pénz, a lovat is meg kell venni 1-2 millió stb stb vagy otthon tartod a lovad akkor pedig kell nagy terület, sok idő és energia cserébe kevesebbe kerül
2022. aug. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%
Nem vagyok gazdag de 1 lovat eltudok tartani. Kb havi szinten ha100 ba megáll,ha oltas,kormölés van max 130. Állatorvosra érdemes félretenni letétbe pénzt,azt ne a fizetésedből akard finanszírozni. Összességében ha egy átlag közép színvonalon tartasz hobbilovat ,akkor elég ha a középosztályba tartozól,ha olyan helyre mész ahol nagy fényűzés van és csak a bértartás 150-200 akkor kell a családba 1-2 adócsaló már,vagy szerencsés bevételi forrás.
2022. aug. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
38%
Egyáltalán nem csak a gazdagok tarthatnak. Gazdagoknak esetleg könnyebb, de aki otthol tartja a lovát és a szülei növénytermesztéssel foglalkoznak vagy állattenyésztéssel nekik több a tapsztalatuk. Nem tudom, hogy ez mennyire igaz-e, de sztem az otthoni tartás olcsóbb mint a bértartás. És még nem is beszéltem az oltasokrol, kormoles, barmi tortenik utanfuto berles vagy benzin, felszerelesek stb....
2022. aug. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%
3as vagyok, 7es szép és jó, de ha olyan problémája adódik, azt hogy fizetik ki? Egy ismerősöm már nem tudom hány ezer eurót költött az orvosra pár éve, ráadásul végül el kellett altatni, mert annyira szar állapotban volt a lába, hogy sosem jött volna helyre. :( Egy szimpla kólika műtét miatt is simán kellhet hirtelen 100-200 ezer Ft, ha el kell vinni Üllőre pl még több.
2022. aug. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem így van. Aki megteheti annak lehet lova. Ha szegény vagy akkor is lehet lovas egy dús legelőn akar
2022. aug. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
És ha a szegény tag lovának ízületi gyulladása van, vagy eltörik valamije, esetleg kólikázik, akkor hogy fizeti ki az állatorvosi számlákat?
2022. aug. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!