Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovat csak tényleg a gazdag...

Lovat csak tényleg a gazdag emberek tarthatnak?

Figyelt kérdés
2022. aug. 11. 23:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
50%
9es, persze, el van a legelőn, ha nincs dolgoztatva, kb sosem lovagolod, másik amit 10es ír. Ha kólikázik, miből fizet ki hirtelen 300 ezres műtétet?
2022. aug. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
76%
ez változó, nyilván attól is függ hogy az ember mire használja a lovat. ha csak otthon tartja néha lovagolja, terepezik vele semmi komoly, akkor valóban nem olyan drága, falun, vidéken csomó ember tart lovat nemhiszem hogy az összes hú de gazdag lenne:). viszont ha egy igényes lovardában tartod a lovad(bértartás 80ezertől...)versenyzel, patkolod, fizetsz edzéseket stb akkor valóban elég jó amyagi helyzetben kell lenned, hogy ezt finanszírozni tudd. nyilván mindkét esetben előfordulhat akármilyen betegség amiért sokat kell fizetni ezért nem árt ha van félretett pénzed állatorvosra. tehát nem csak gazdag ember tarthat lovat de azért jó ha van pénzed
2022. aug. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
59%

12, otthon tartani is minimum 25-30 ezer a mai árakkal és csak az etetéssel kapcsolatos dolgokat számoltam össze. Erre jön 2 havonta a kovács, 6-tól 20 ezerig, attól függően, mit csinál vele. Éves oltás, stb. Ha viszont beteg lesz, 50 ezer Ft alatt nem igen szokott meg állni az orvos ára....

Szóval....

2022. aug. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
57%
Nem annyira szegény 10es.
2022. aug. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
82%
12es vagyok, 13as én is ezt írtam, otthon olcsóbb de nem olcsó, de azért havi 30-ezerhez nem kell gazdagnak lenni, azt is leírtam hogy ott is lebetegedhet/bekólikázhat a ló és akkor állatorvosnak nagyobb összeget kell fizetni
2022. aug. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok, 8-as, őszintén gőzöm sincs, hogy ki számit gazdagnak, vagy ki nem. Én nem hiszem, hogy gazdagok vagyunk, mi az átlag vagyonú emberek közé tartozunk. Nálunk megvan a lovaknak a havi táplálék, hely. Körmölni 4 havonta jönnek, oltásokat is rendszeresen kapják. Családunknak van félrerakva pénze arra, bármilyen problémába ütköznénk lovak kapcsán, akár műtét, akár kezelés. Lószállító és kocsi is kéznél van, bármikor kéne menni bárhova(akár Üllőre). Egy normális, épp eszű ember, csak akkor tart lovat, ha van félretéve nem kis mennyiségű pénze a ló egészségügyi problémáira:)
2022. aug. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
4 havonta körmölnek? Az nagyon sok idő, már ne is haragudj... 8-10 hetente rosszabb esetben kéne, de a 4 hónap az dupla annyi idő, van amelyik lónak 6 hetente igényli a lába .
2022. aug. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem nő gyorsan a körmük. Kovácsunk se szólt, hogy gyakrabban kéne. Hucul kancánk 4 havonta van, kunfakó csikón 2,5 , 3 havonta. Kisbérink most lez itt először. Általában, ha látjuk, hogy már nincs jó állapotban a körmük egyből hívjuk a kovácsot. Patkolva nincsenek. Mi sem vagyunk hülyék, hogy hagyjuk betöredezett patával a lovat:)
2022. aug. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!