Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire gáz az, ha egy...

Mennyire gáz az, ha egy gazdag lovas szinte csak lovagol a lován?

Figyelt kérdés

Mármint tegyük fel van egy gazdag kezdő lovas, aki régebben úgy ahogy eljárt lovagolgatni, de mindig abbahagyta, mert nem volt rá ideje és sehol sem tartotta megfelelőnek az oktatást annak a szintnek, ami neki megfelel.

Vett egy lovat, beadta bértartásba, de ami már egy kicsit "undorítóbb" munka ami lóval kapcsolatos, ő azt aztán meg nem csinálja... Annyi, ha lovagolni akar rajta, akkor hív egy jó és méregdrága edzőt, esetleg maga lepucolja a szőrét (ha nincs kedve, akkor szól hogy azt is csinálják meg előre), felnyergeli és felkantározza, lovagolja és ennyi. Ez baj?



2016. szept. 22. 23:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, én is így csinálnám.
2016. szept. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki megcsinálja ezt, nem baj.

Nyilván, ha ez nincs benne a bértartás szolgáltatásaiban és szívességi alapon kéri vagy nem csinálja meg senki, az gáz.

De ha erre felbérel valakit, akkor miért ne, ha megteheti?

2016. szept. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is így csinálom. 😃
2016. szept. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
Jah. Szeretek lovagolni, de ganézza, akinek ideje van rá. Amíg ősz van és süt a nap, inkább a kabriómmal autózok.
2016. szept. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha kifizeti hogy más megcsinálja helyette, akkor miért lenne gáz?

Gáz az lenne, ha a kikövetelt háziállatot nem látná el, és a szülőkre hárulna a feladat... ez nem az a helyzet.

2016. szept. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Amióta világ a világ, ez mindig is így működött. Voltak, akik lovagolnak, meg akik a lovat gondozták.
2016. szept. 23. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Miért lenne baj? Sokan szeretnek lovagolni, de keveseknek van arra ideje, hogy napi szinten foglalkozzanak ezzel, így fizetnek valakinek, akinek így van munkája. Mindenki boldog.
2016. szept. 23. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az almozás és az etetés a bértartás részét képezik általában. Nekem sem lenne időm arra, hogy napi 3-5× fix időben etessek, ha amúgy valahol 8 órás munkám van, vagy akár 12, stb. Vaan, ahol a ló mozgatása, ápolása is beletartozik esetlegesen a bértartásba, ez talán a ritkábbik, de mondjuk a legtöbb ember, ha gazdag, ha nem, leápolni hajlandó a saját lovát.
2016. szept. 23. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is bértartásban tartom a lovam, és nem arról van szó, hogy nem csinálnám meg szívesen az almozást, stb, de sajnos a munka és egyetem közbeszól, nincs kapacitás arra, hogy 3x fix időben etessek.

Viszont én nagyon fontosnak tartom a lovas és a lova közti kötődés kialakítását, hepciás vagyok arra, hogy kizárólag én fürdetem, pucolom, gondozom a patáját, illetve én látom el őt minden egyéb tekintetben is.Szeretek vele babázni, legeltetni, pucolgatni, lemenni hozzá a karámba, stb.

Nem igazán szeretem azokat a lovasokat, akik előkészíttetik maguknak a lovat, felülnek, dolgoznak vele, de már mondjuk a sétáltatás is degradál nekik, már azt is, meg a leszerelést is más végzi. Mindez rendben van akkor, ha egy olyan profiról beszélünk, akinek napi 5-10 lova van, és pörgetnie kell a napot, illetve versenyen is, ha egy számban több lóval indul, nyilván kell a segítség, de szerintem fontos, hogy a ló érezze, nem egy tárgy, sporteszköz, hanem társ.

2016. szept. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%
Lóápoló vagyok (aki az "undorítóbb" munkát csinálja), ás itt is sokféle lótartó van. Etetni, trágyázni a lovarda felelőssége minden lónál, de innentől az "amiért fizetsz, annyit kapsz" elv érvényesül. Volt olyan, aki kijött a felszerelt lóhoz, megcsókdosta orrát, lovagolt, kezembe nyomta, elment. És igen, a ló engem jobban szeretett. Van, aki felszerelteti, viszont utána órákig elmolyol vele. Jelzem, 3 olyan lovat is tart, akik már csak nyugdíjasok. És nyilván több olyan van, aki - akár az anyagiak miatt, akár nevelésből - az alapot fizeti, és mindent ő csinál. Semmi kivetnivalót nem látok abban, hogy valaki fizet a szolgáltatásért, de ugyanakkor szereti az állatot. Ebből él meg a lovarda, meg én is. Oké, a csókdosóst kiutáltuk... Amíg valaki szereti és tiszteli a lovat, szerintem teljesen mindegy, hogy ő maga tesz meg mindent, hogy egy jóllakott és elégedett jószág legyen a boxban, vagy fizet valakinek ugyanezért. Ez kb ugyanaz a helyzet nekem, hogy valaki otthon van a gyerekkel, vagy beadja oviba, magánoviba. Mondjuk, az alapján, amit láttam, a profi lovas sok lóval inkább a ló teljesítményét látja, és nem a lelkiekkel foglalkozik.
2016. szept. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!