Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen díjlovas lépések...

Milyen díjlovas lépések vannak? Pl.: lábváltogatás(asszem ez a neve)

Figyelt kérdés
Elkezdtem érdeklődni a díjlovas szakág felé, de nem tudom, hogy milyen lépések vannak :(

2022. aug. 18. 19:46
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Lábváltás amire gondolsz :)

De rengeteg van:

[link]

2022. aug. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Hú, hát ez a passzázs ez nagyon nem passzázs. :)
2022. aug. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A "lábváltogatás" az ugrásváltás, lehet 4, 2 vagy minden ütemre.

Díjlovas lépés az oldaljárás (mindegyik jármódban) , magasabb szinteken passage (lassan lebegve üget), piaffe (helyben ügetés), vágtapiruett (hátulja körüli fordulat vágtában).

Mondjuk végig kell járni a létrát, szóval az A, E programokat kell tudni lelovagolni, aztán jöhet az L, LM, M, S. Szóval nem a nagydíjas feladatokkal kell kezdeni, hanem szépen támaszkodva egyensúlyban lelovagolni alap patanyomfigurákat, lehetőleg minél pontosabban, szép átmenetekkel, finom segítségekkel.

Ha komolyan érdekel a díjlovaglás érdemes egy erre szakosodott edzővel lovagolni,alap idomító gyakorlatokat elsajátítani, eleje, hátulja körüli fordulat, combravaló engedés, vállát be-ki, farat be-ki, egyszerű ugrásváltás.

2022. aug. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző jól leírta. De amúgy ne itt érdeklődj, itt nem dijlovas szakemberek vannak. Menj és dijlovas edzésre és vegyél konyvet
2022. aug. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"itt nem díjlovas szakemberek vannak"

Nyilván csak a magad nevében tudsz nyilatkozni...

2022. aug. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Igen én sem vagyok szakember 5ös de nem hinném hogy te az vagy
2022. aug. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
17%
Akarsz még ma hülyeségeket beszélni? :D
2022. aug. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7-es neked meg ennyi szabadidőd van, hogy mindenkibe beleköss? Úgytudom ezen a platformon kérdéseket fel lehet tenni, és dolgok iránt tudnak az emberek érdeklődni:)
2022. aug. 26. 09:08
 9/10 anonim ***** válasza:
33%

Ki az a mindenki?

Kettőhöz szóltam hozzá, az egyik az volt, hogy az idézett honlapon a passage című fénykép egyáltalán nem passage-t ábrázol, a másik meg a lökött véleménye, amivel ellentétben szerintem itt is lehet jó válaszokat kapni a kérdésekre, mint azt a lovas témában az elmúlt 12 év alatti kérdések és válaszok bizonyítják (persze, sokszor el kell választani az ocsút a búzától.

Mindkettő a te érdekedet szolgálta, de hát ehhez meg legalább egy háziszárnyas esze valóban kellett volna, ezt felismerni, ehelyett nekem ugrasz. Az úgy tudom kezdető mondatodból elég világos, hogy halvány lila segédfogalma sincs arról, mit jelentenek azok a szavak, amiket leírtam, de fröcsögni, az megy.

2022. aug. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérlek 9es ne okoskodni erre semmi szükség nincs ha nem tetszik van 'vissza' gomb.
2022. aug. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!