Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek ilyen helyzetben?

Mit tegyek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Előre mondom hogy építő és pozitív válaszokat várok, kérlek ne szóljatok le!


Na az van hogy a lovardánkban van egy nagyon cuki és aranyos ló aki a kedvencem. Nem az enyém és nem iskolaló. Egy bertartott ló. De soha nem látom a gazdáját, minden szabadidomet a lóval töltöm. Ápolom, simizem, fotózom. Meg kiskorú vagyok. És szüleim nem terveznek most lovat venni. Pedig nem szeretném őt soha elengedni, főleg hogy már 16 éves a ló. Sztetek mit tegyek? Amúgy tervezünk lovat de még nem most (1 éven belül).

Nem leszólni! Köszönöm, legyen jó napotok🥰



2022. aug. 26. 08:50
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Kösz a normális valaszokat
2022. aug. 26. 12:41
 12/23 anonim ***** válasza:
93%

Megmondom őszintén az ilyenek miatt, mint te van piaca a magánlovardáknak. Nekem is volt lovam olyan helyen ahova te is jársz, de elegem volt, hogy minden második kislány a lovam buzerálta, tömte jutalomfalattal a tudom nélkül. Aztán, ha bármi baj történt volna biztos én és a ló lettünk volna elővéve. Arról nem is beszélve, hogy túltolák almával, ami eü problémát okozott neki (nekem meg nem kevés bosszúságot és költséget). Szóval amikor megtudtam, hogy a lovam lett a közkedvenc, kerestem egy olyan helyet, ami magánbértartó, csak a tulajok és az általuk meghatározott emberek nyúlhattak a lovakhoz.

Szóval inkább keresd meg a tulajt valamilyen úton, esetleg kérdezd meg a lovászt vagy mást, hogy mikor szokott kijárni és kérj tőle engedélyt, hogy egyáltalán hozzányúlhass vagy lefotózd, esetleg adhass neki valamit, kitedd bárhova is.

Addig is ne viselkedj úgy, mintha a tiéd lenne. Ha beszélgetsz a tulajjal kérdezd meg mik a hoszzabbtávú tervei.

Te meg úgy gondolkozz a lóvásárlásban, hogy előre látod a következő 10 éved mind iskola, mind munkaügyben, plusz az anyagiak se mindegy. Jelenleg majd a duplájába kerül a takarmány, mint tavaly, a bértartás is drágul emiatt.

2022. aug. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
82%
nemigazán van jogod simogatni ápolgatni a loat ami nem a tied. kihozod a boxból, kikötöd és leápolod vagy mi? gondolj bele ha neked lenne lovad és alaki ezt csináltá vele. elég valószínű hogy foglalkozik vele a gazdája csak te azt pont nem látod. az is lehet hogy sérült ló, beteg vagy valami ezért nem lovagolják emiatt nincs kint ele sokat a gazdája. kérdezd meg a lovardában kié a ló és beszélj vele, nemhinném hogy eladó vagy nemtudom de nem tudsz róla kb semmit
2022. aug. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Nem utolsó. Karamok keresztül simizem. Arra mindenkinek van joga
2022. aug. 27. 07:55
 15/23 anonim ***** válasza:
55%
Miért lenne? Ne égesd már magadat.
2022. aug. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Csak 1 fotó egy kis dinó és megyek tovább
2022. aug. 27. 16:28
 17/23 A kérdező kommentje:
Hát a lovardában azaz nála. Tehát nem pl vele hanem a lovardában a többi lónál
2022. aug. 27. 21:19
 18/23 A kérdező kommentje:
Ha nem tetszik a kérdés és csak veszekedni akartok akkor az ajtó nyitva áll, nem kérek veszekedést
2022. aug. 28. 11:22
 19/23 anonim ***** válasza:
69%
Az nem megoldás, hogy törlöd a neked nem tetsző válaszokat.
2022. aug. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom még aktuális a kérdés.


Én is csak azt tudom tanácsolni, hogy vedd fel a tulajjal a kapcsolatot. Ha nem sérült, beteg vagy mentálisan problémás a ló, akkor meg lehet a tulajnál érdeklődni, hogy nem szeretné-e eladni vagy bérbeadni neked, esetleg felestartás is lehet opció.


Addig is, így látatlanban kérlek, hogy nagyon gondold át, mit teszel ezzel a lóval! Úgy értem, hogy ne adj neki semmit, véletlenül se hozd ki, engedd ki vagy ülj fel rá engedély nélkül. Simogatás rendben van, talán még a fotó is, de mást ne. Nekem van egy lovam bértartásban, állandóan gyerekeket kell elzavarnom a közeléből. Nem lehet megérteni, hogy nem etetünk idegen lovakkal jutalomfalatot, akkor se, ha “jujj de szépen kéri”. Hát ló, persze, hogy kéri.


Egyébként hány éves vagy? Mióta lovagolsz?

2022. szept. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!