Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy vegyem rá apukámat, hogy...

Hogy vegyem rá apukámat, hogy karácsonyra kapjak egy lovat?

Figyelt kérdés

Már 3-4 éve könyörgöm egy lóért!!! De nem vesz és nem értem mert nem vagyunk rossz anyagi helyzetben(Nem azért

de saját vállalkozó földmérő)De már egyedűl vágtázok ugratok stb. kérlek titeket irjatok valamit amivel rávehetném!!!!!!



2015. dec. 19. 09:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Napi hiszti.


Egy lónak nem csak a megvétele, hanem az eltartása is komoly költség havonta. Ha beteg, akár milliós összeg is lehet az állatorvos.

Hol akarod tartani? Bértartásban?

Attól, hogy saját vállalkozó valaki, nem biztos, hogy megengedhet magának egy lovat.

Sehogy ne vedd rá. Járj továbbra is lovagolni, aztán majd ha felnőtt leszel, és megteheted, akkor veszel magadnak.

2015. dec. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Kiválóan takaritom a lovakat ott ahól lovagolok amúgy nagyon értek hozzá mert már 6 éve lovagolok és az ismerősünk állatorvos lovakkal foglalkozik ja és ő a keresztapukám
2015. dec. 19. 10:02
 3/19 A kérdező kommentje:
Van valaki aki tud a kérdésemre választ adni?
2015. dec. 19. 10:04
 4/19 anonim ***** válasza:
Azért, mert apukád azt mondta, hogy nem.
2015. dec. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Már bocs,de hány éves vagy 9???

Én is szerettem volna lovat de nem vártam el apucitól anyucítól h kinyalják a seggem.... Tudod mennyibe kerül ha bekolikázik?Takarítod a lovakat??? Még milyen jó hogy ezt pucolásnak hívják...

2015. dec. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Én karácsonyra a Koh-I-Noor gyémántot és egy kékbálnát szerettem volna, de apuci nem engedi...

Tessék felnőni és belegondolni, mennyibe fáj egy ló eltartása és gyógyíttatása. A vételár egy dolog, az egyszeri kiadás.

2015. dec. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Letakarítom vagy lepucolom. Az ugyan az. Mondják így is úgy is.

A le tudom takarítani, az édes kevés. Etetni (mit kell neki adni, mennyit kell neki adni, penészt felismerni, stb), itatni, meglátni, ha beteg, foglalkozni vele egy évben legalább 270 napot. Kiadásokat tudni fizetni (doki, kovács, kötelező oltások, felszerelések(javításai, pótlásai), ruhád, edző, bértartás, vagy a kaja ára, rengeteg idő stb. Nem kell neked ló! Ha majd elkezdesz dolgozni, akkor veszel magadnak. De akkor már másképp fogod látni a dolgokat.

De ha mondjuk kapnál lovat karácsonyra, akkor mi a garancia arra, hogy két év múlva ha megunod, akkor nem a vágóra küldöd, mert senki sem akarja megvenni.

2015. dec. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
előbb meg kell tanulnod, hogy az életben nem úgy van, hogy akarsz valamit és kapsz, ráadásul te nulla forintot tennél bele. Biztos tudod, hogy a ló x százezer forintos ára mellett a gondozást, felszerelést, szállást kaját stb is fizetni kell. Hiába vállalkozó a fater, minek adna ki egy rakat pénzt? ha 17 leszel majd cabrio Mercedesért menne a hiszti?
2015. dec. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%
sehogy
2015. dec. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Kicsit el van szállva az agyad.

Hat év lovaglás után még nem mondhatod azt,hogy nagyon értesz hozzá,ez elég nagyképű kijelentés.

Majd ha évtizedek óta foglalkozol velük,talán elmondhatod,hogy értesz hozzá.

2015. dec. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!