Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Félek a nagyon gyors vágtától....

Félek a nagyon gyors vágtától. Hogyan szoktassam hozzá magam?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy lovat. Jóindulatú ló, kiegyensúlyozott, jó idegzetű. Pár éve a Nemzeti Vágtán ért el helyezést, ezt tudtam már akkor, mikor megnéztem, kipróbáltam. Gondoltam, semmi vész, vágtáztam én már gyorsan, ragadott is el ló, ide nekem az oroszlánt is.

Na hát mint utóbb tapasztaltam, az eddig általam lovagolt lovak "nagyon gyors" vágtája kiskutyafüle ahhoz képest, amire ez a ló képes. Nem ragad el, csak jó kedvvel, élvezettel nekiered terepen, kb 1200 km/h-val. Eddig mindig vissza tudtam fogni, mielőtt felszálltunk volna, de érezhetően csalódott, hogy nem mehet.

A félelmem főleg abból fakad, hogy többször botlott már el velem vágtában ló, egyszer eléggé összetörtem magam. Van kobakom, védőmellényem, jó ülésem, mégis szorongok. A ló is biztos léptű, és eddig mindig csoszogó, lustább lovak botlottak el velem, szóval nem is igazán racionális a félelmem... Annál inkább szeretném legyőzni.


2022. okt. 4. 11:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%
Hagyd a lovat és kezdj el motorozni.
2022. okt. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%

Általában az ilyen lovakat előbb érdemes átlovagolni.

Én a helyedben karámban gyakorolnám a vágtát, ha szépen lassan megy engedj a száron,dicsérd meg. Addig ki sem vinném terepre amég nem rögzült Be neki hogy nem szaladhat el.

2022. okt. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Dobjam be a törülközőt egy kis nehézségtől?

Nem.

2022. okt. 4. 12:12
 4/13 anonim ***** válasza:
63%
1200 kmh.... Hát nem semmi! :-D
2022. okt. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Itthon tartom, gyakorlatilag csak terepen tudom lovagolni. Már most kevésbé rohanós, mint mikor megvettem, sokat lazult, csak hát iszonyú gyors. Magamat kéne átprogramozni, hogy felfogjam: nem elrohan, csak gyors.
2022. okt. 4. 12:14
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Normális képzés, átlovaglás kell neki. Ha nincs otthon pálya, terepen keríts el egy 40×40-es (vagy amekkorát akarsz) "pályát", és ott gyakoroljatok. Földi képzés sokat segíthet, hogy magabiztosabb legyél a lovad közelében.

Először a pályán tanítsd meg neki a felvételeket, és hallgasson is rád. Ha ez megy, kimerészkedhetsz vele terepre, ha ott még mindig elrohan, hazamész vele és bent párszor lovagolsz vele vágta átmeneteket. De a legjobb, ha hívsz egy hozzáértőt, mert könnyen el lehet rontani.

Amúgy van társa?

2022. okt. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#2-es vagyok.

Így már értem, meg is válaszoltad magadnak a kérdésedet :)

Akkor csak hozzá kell szoknod.

Én is amikor lusta iskolalóról egy csikót lovagoltam először akin kb. 3x ült elötte az edzőm elég furcsa volt.

Viszont terepen is tudod gyakorolni hogy vágtán belül mennyire gyorsan menjen. Fogd vissza aztán máshol meg engedd meg hogy tanulja ezt is.

Minél többet mész vele annál magabiztosabb leszel majd, ezt a félelmet (sajnos) csak így lehet leküzdeni.

2022. okt. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Van társa, igen, de terepre egyedül is járok vele, nagyon megbízható. Ha párban megyünk, a szóban forgó lóval megyünk elöl, mert a társa sokkal-sokkal lassabb nála, nagy a feszkó fordított sorrendben, így meg kicsit visszafogja a száguldást.

Valóban elég iskolázatlan, ez tény. Nem vártak tőle soha szofisztikált idomítógyakorlatokat, csak árkon-bokron terep meg versenypálya. Mikor megvettem, nem ismerte a futószárat pl.

Akkor ráfekszem a földi munkára, aztán ha nem elég, hívok szakembert. Köszönöm a válaszokat!

2022. okt. 4. 12:34
 9/13 anonim ***** válasza:
42%
lány vagy?
2022. okt. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Sok sok sok átmenetet kell lovagolni. Lépés ügetés vágta, lépés vágta, vágta lépés. És ezt persze mind szépen összeszedetten.
2022. okt. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!