Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Félek a nagyon gyors vágtától....

Félek a nagyon gyors vágtától. Hogyan szoktassam hozzá magam?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy lovat. Jóindulatú ló, kiegyensúlyozott, jó idegzetű. Pár éve a Nemzeti Vágtán ért el helyezést, ezt tudtam már akkor, mikor megnéztem, kipróbáltam. Gondoltam, semmi vész, vágtáztam én már gyorsan, ragadott is el ló, ide nekem az oroszlánt is.

Na hát mint utóbb tapasztaltam, az eddig általam lovagolt lovak "nagyon gyors" vágtája kiskutyafüle ahhoz képest, amire ez a ló képes. Nem ragad el, csak jó kedvvel, élvezettel nekiered terepen, kb 1200 km/h-val. Eddig mindig vissza tudtam fogni, mielőtt felszálltunk volna, de érezhetően csalódott, hogy nem mehet.

A félelmem főleg abból fakad, hogy többször botlott már el velem vágtában ló, egyszer eléggé összetörtem magam. Van kobakom, védőmellényem, jó ülésem, mégis szorongok. A ló is biztos léptű, és eddig mindig csoszogó, lustább lovak botlottak el velem, szóval nem is igazán racionális a félelmem... Annál inkább szeretném legyőzni.


2022. okt. 4. 11:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
23%
nem értem az ilyen jellegű kérdéseket ne ülj lóra nem kötelez senki
2022. okt. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Réka vagyok válasza:
csak szép fokozatosan vágtázz ahogy te szereted és ha úgy érzed mehet gyorsabban is akkor kezd azt az ütemet megszokni és ha magabiztosabb vagy és úgy érzed menni fog akkor mehetsz gyorsabban is vele de ne siesd el szép fokozatosan ez türelmet vesz igénybe vagy vegyél másik lovat aki lassabb
febr. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Réka vagyok válasza:
amúgy hasonlítunk mi is egy galopp lovat vettünk és az elején meg kellett szoknom hogy gyorsabb de én imádom a gyorsaságot és a lovam is de az elején kicsit nekem is ilyesztő volt én gyorsan megszoktam de ez személyenként változhat hogy mennyi idő megszokni legyél türelmes magadhoz és a lovadhoz is
febr. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!