Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Felszakadt a lovam nyelve!?

Felszakadt a lovam nyelve!?

Figyelt kérdés
Felszakadt a lovam nyelve. Úgy vettük észre, hogy az abrakot nagyon lassan és sokáig ette, vagy meghagyta, illetve habzott a szája. Előző héten lovagoltam. Arra gondolok, hogy áttehette a nyelvét a zabla fölé, viszont ennek semmi jele nem volt. Tehát nem volt arra utaló jel, hogy valami nincs rendben a nyelvével lovaglás közben. Nem tudom mi történt. De a baj már meg van. Mi ilyenkor a teendő? Esetleg valamivel lehet öblögetni a ló szájját? Az állatorvos mivel messze lakik így, csak a következő héten tud jönni. De addig hátha tudnék segítenj valahogy. Válaszokat előre köszönöm!

2022. dec. 10. 17:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%

A fogait kell megnézni, valószínűleg reszelni kell belőle.

Öblögetést hogy gondoltad?...

2022. dec. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Meleg vízzel kimostam a szájját, mert a széna az beragad neki a nyelve alá és irritálja a sebet, ahol felszakadt a nyelve. Arra gondoltam, hogy jóddal vagy más olyan öblögető van e amit a szájban lévő sebre lehet használni? Köszönöm szépen a válaszod!
2022. dec. 10. 17:38
 3/19 anonim ***** válasza:
95%
Inkább ne piszkáld, ha csak az orvos nem mondja...
2022. dec. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%
Telefonon kérj segítséget a dokitól.
2022. dec. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%
Ugyanazt akartam írni mint 1-es. Valószínűleg a foga sértette fel a nyelvét, és reszelni kell. Keress egy állatorvost.
2022. dec. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja nyelve alatt van, akkor nem a foga. Akkor lehet a zablától is. Állatorvos!
2022. dec. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
20%
Na ezért kell ugye használni azt a nyamvadt zablát!! Nyugodt lehetsz bele, hogy attól sérült meg a nyelve, nem a fogától! De szerintem ezt az állatorvos is meg fogja állapítani.
2022. dec. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Igen kell a zabla, mivel nem minden ló lovagolható a nélkül.
2022. dec. 10. 20:17
 9/19 Darius- ***** válasza:
34%

Vizsgáld meg jobban, 15 féle ok lehet arra, ha a lonak habzik a szaja. Orvoshoz kell vidd.


[link]

2022. dec. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
30%
#8 Idomítás kérdése! Rossz módszert használtatok, meg is lett a következménye. Ennyi. Nem véletlenül mondják sokan, hogy a zabla szükségtelen.
2022. dec. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!