Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nemrég kezdtem el lovagolni,...

Nemrég kezdtem el lovagolni, és ügetésnél nem merem elengedni a kápát se vágtánál. Miért félek?

Figyelt kérdés

Nem tudom miért félek pedig tudom, hogy nem esek le mert biztosan( szerintem biztosan) ülök a lovon.

Lehet, hogy a múltkori alkalom óta van mikor a paci elkezdett velem galoppozni.:(

Nem tudom miért félek

Pedig lépésben malmot csinálok meg feltérdelek meg ülésváltást csinálok (nem hencegésből)

Köszi a segítséget!

13/L


2010. okt. 2. 18:51
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat:)Szombaton megyek a lovardába úgyhogy megpróbálom :)))
2010. okt. 7. 17:34
 12/17 anonim ***** válasza:

Mi úgy tartjuk: Aki sosem félt még lovon az nem lovas. Ugyanis szinte mindeninek van korszaka amikor fél a lovon, ki-ki mástól.. nekem ezért kb 1,5 év ki esett, viszont én nem tudtam, hogy mért félek csak félte, szval neked van egy pici előnyöd :) Gyakorlás kérdése az egész. Én azóta B1/B2-ben versenyzek. csak ügyesen, hidd el, menni fog. :)

Amúgy, ha az öregebb lovon nagyobb biztonságban érzed magad érdemes először rajta gyakorolni és amikor már minden flottul megy vele, akkor próbálkozz a fiatalabbal :)

2010. nov. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2010. nov. 5. 16:11
 14/17 marcipanfelho ***** válasza:
szerintem ennél a résznél senki sem annyira biztos a dolgában... az ügetés talán annyira nem vészes de a vágta már gyorsabb jármód. lehet hogy te úgy gondolod hogy biztosan ülsz, de nem bízol saját magadban, kételkedsz hogy mi van ha leesel és ezért nem mered elengedni...először csak az egyik kezeddel engedd el, a másikkal fogd a kápát még és ha baj van még a másikkal is meg tudsz kapaszkodni... és ha úgy érzed hogy na ez megy, akkor engedd el a másikkal is :) csak fokozatosan
2011. febr. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tavasszal fogok újra lovagolni, úgyhogy már van bátorságom :)
2011. febr. 8. 15:34
 16/17 anonim ***** válasza:
Fogd meg a kapaszkodót.utána pedig jöheta szár.addig ne vágtázz ameddig nem vagy biztos magadban!mond meg az oktatódnak hogy még egyenlőre nem akarsz mert m3g az ügetésben sem vagy teljesen biztos.
2017. máj. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Ne aggodj az elejen az a fontos hogy biztonsagba erezd magad. Szerintem is jo otlet a labdas. Ha nincs bent labda vigyel es beszeld meg az edzodel
2018. júl. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!