Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy olyan lovat adtak, akit...

Egy olyan lovat adtak, akit nem tudtam kezelni. Szörnyű és kínos emlékek gyötörnek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Négy évvel ezelőtt elmentem egy lovastáborba. Nagyon boldog voltam, míg ki nem tudódott, hogy egy óriási lovat kapok. Nem attól féltem, hogy milyen nagy a ló, hanem mikor az első lovagláson a táborba nem tudtam kezelni. A lovat nem érdekelte, egyenest akarok vele ügetni, a pálya szélén, ő befordult az akadályokhoz, és ráment a rudakra. Egy kicsin múlott minden lovaglási alkalommal, hogy nem estem le. Próbáltam irányítani, minden tudásomat bevetettem, de nem ment.. hozzáteszem, nem voltam profi, épphogy csak haladó.

az a hülye edzőm, meg ahelyett, hogy az én tudásomhoz való lovat adott volna, ott ordibált velem, hogy húzzam ki azt a rohadt lovat a pálya szélére. Ez ugyebár 4 éve történt, de nagyon mély nyomokat hagyott a szívemen. A tábor után hónapokig lóra se mertem ülni. Végül legyőztem a félelmemet, megint a lovak szerelmese vagyok, de úgy érzem szörnyű lovas vagyok. Nem bízom magamba, és minden nap eszembe jut az a tábor, mikor próbáltam a lovat megállítani,de nem ment.

Könyörgöm segítsetek! Már gondolkoztam a pszichológuson is.

19/N



2023. febr. 17. 10:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnalom, hogy ez tortent veled, de nem a te hibad volt. Nyilvan epeszu ember tininek nem ad ki kezelhetetlen, idegen lovat egy taborban...

Idiotak, de tenyleg.

2023. febr. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Ne félj elmenni pszichológushoz, ha úgy érzed segítene.

Szerintem jó lenne találnod egy szakmailag felkészült, támogató edzőt, akivel jól tudnál együtt dolgozni. A legfontosabb, hogy mindenképp olyan legyen, akivel szívesen megosztod a hibáid, sőt késztetést érezz rá, hogy mondd neki, így együtt tudtok javítani. Nem sok olyan edző van, aki szakmailag és szociálisan is ilyen jó, de ha találsz ilyet, az segíthet túllépni a rossz élményeiden.

Ne feledd, ami történt, nem a te hibád volt, az edző viselkedése pedig őt minősíti, nem téged.

És ha bármikor valamiben te hibáznál, az sem rossz dolog. A hibákból tanul az ember. Ezért fontos, hogy olyan szakember segítse a folyamatot, aki kihívásnak veszi a tanulást, és nem kér számon a hibáidért. Merj kiállni magadért, és kifejezni az érzelmeidet. A lovaglásban semmit sem lehet helyesen csinálni, ha feszes vagy. Sok sikert!

2023. febr. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy szakmailag felkészült helyet, ahol az edző törődik is a lovasaival. Én mindig a kétirányú kommunikáció híve vagyok a lovasaimmal szemben. Mindig mondom, hogy ez nem iskola, nem az van, hogy csak akkor kell válaszolni ha kérdeznék, mert kíváncsi vagyok a lovas érzéseire, félelmeire is. Igaz még egy se jutott el arra a szintre, hogy szóljon, ha mondjuk úgy érzi elakadt vagy mondjuk visszaülne egy ülés javító alkalomra, pedig a saját gyengeségeink fel- és beismerése szerintem fontos ebben a sportban. Csak sajnos nagyon sok "edző" kolléga tekintélyelvűen áll hozzá az egészhez, sokan még se szeretnék ismerni a lovasaikat , csak a pénzük kell. Plusz hatalmas károkat tudnak okozni, mint amit neked is tettek.
2023. febr. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Kedves 3!

Öröm ilyet olvasni!

Mindenkinek hasonló felfogású edzőt kívánok!

2023. febr. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek előzőkkel teljes mértékben!

Sajnálom, de sajnos sok az idióta edző. Nekem is volt ilyen, mondjuk az egy megállíthatatlan ló volt, akire ha "kattogtál" akkor elkezdett vágtázni, ha csizmáztad, akkor is kirohant a világból. Illetve ha több ló volt a palyán megbolondult, és ha N a fedeles én voltunk akkor is hülye volt.

2023. febr. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%

Én edzői szemszögből válaszolok erre, vállalva, hogy nyilvánvalóan szét leszek oltva:

Nálam is voltak ilyen tanítványok és nem azért ordítottam velük, mert nem ment nekik profi módon elsőre a lovaglás (bár azt állítod haladó vagy), hanem azért, mert flegmák voltak és ezzel a többi lovast veszélybe sodorták. Ugyanazzal a lóval meg kezdők és kisgyerekek is boldogultak. Ne haragudj, ha te nem ez a kategória vagy, akkor ne is vedd magadra amit írtam! Viszont, ha neked egy sikertelen edzés után olyan lelki sérüléseid lettek, hogy szakemberhez kell fordulnod, akkor remélem el is mész, mert valószínűleg elő kerülnek a beszélgetéseken mélyebb problémák is. Egy elcseszett lovasedzéstől nem kéne így összetörni.

2023. febr. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ennek 2 oka is lehet kérdező..


Az egyik: Akkor még nem tudtál lovagolni.

Remélem, azóta ez változott. Innentől kedve voltak problémáid, a határozottsággal. Nem voltak egyértelműek a ló számára a jelzéseid (ez egyébként tipikus kezdő lovas hiba és egy lovasoktató ezeket segít kiküszöbölni, ..jobb esetben...)

Ha a ló érzi - és bizony érzi - hogy aki a hátán ül, az egy lekvár és nem lovas, akkor átveszi az irányítást. Onnantól pedig az már nem lovaglás. Akkor a lóé vezető szerep, az pedig NEM TÖRTÉNHET MEG ló és ember kapcsolatában...

A lovak ilyenek, és aki lovagolni akar, annak ezt el kell fogadnia.


A másik: idióta volt az oktató.

A lovastábor NEM A LOVASOKTATÁSRÓL szól (ahol oktatnak is, azt edzőtábornak hívjuk).

A lovastábor rendeltetése, hogy megismertesse a táborozókkal a lovakat, a lótartási körülményeket, a lovakkal való bánásmódot és a lovaglást. Ehhez kezelhető, nyugodt és - lovaglási szempontból - un. iskolalovakra van szükség.

Ha olyan lovat kaptál, ami nem felel meg ennek - és erről tudnia kellett az oktatónak - akkor ez az ő (szakmai) hibája. Ebből akár beláthatatlan következmények is lehettek volna..és vélem, csak a szerencsén múlott, hogy nem lett.


Megoldás: Normális lovarda, ahol felelős oktatói gárda van.

Ott olyan lóra ültetnek, aki megfelel az oktatási kritériumoknak. DE, ami a legfontosabb, hogy valódi oktatást kapsz (helyes ülés, elsődleges-másodlagos segítségek, felvételek).

Ja - és amit nagyon sok oktató szeret kihagyni az oktatásból - nemcsak lovagolni tanít, hanem a lovakról, mint élőlényekről is magyaráz, hogy értsd meg a természetüket, a mentalitásukat.

2023. febr. 22. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy egy jó oktató feladata elmagyarázni, mit hogyan kell, ha kell megismételteti, és tudásnak megfelelő lovat ad. A tanítvány pedig alázatos, ezt meghallgatja, legjobb tudása szerint próbálja újra és újra végrehajtani, és ha nem megy elsőre nem hisztizik. (pl. nem idiótázza le az oktatót, még a háta mögött sem) Nyilván, ha többször volt kellemetlen élményed akkor érdemes más lovardában körülnézni. Nehézség ott is lesz, sajnos úgy nem tanulhatsz meg lovagolni, hogy nem nehéz néha.

Tudod, vannak akik mondják: Ez nem sport, hiszen csak ülsz a lovon, ez csak a lónak sport... Legyen igazuk?

2023. febr. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! Igen, azóta sokat fejlődtem, de még van hova❤️ Nem tudom, hogy csak én nem tudtam e irányítani azt a lovat, sose láttam, hogy valaki más lovagllt volna rajta. És ez nem egy edzés volt, hanem egy tábor. Nem tudom említettem e. Pontosabban egy heted tábor, napi 1-2 lovaglással.
2023. febr. 27. 21:50
 10/13 A kérdező kommentje:
Jajj, egy kicsit elírtam😅 *lovagolt *pontosabban egy hetes tábor
2023. febr. 27. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!