Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszergondolatok gyötörnek!M...

Kényszergondolatok gyötörnek!Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Mielőtt belekezdenék elszeretném mondani,hogy még sose beszéltem senkinek erről a problémáról/betegségről semmilyen formában!Szóval kb.2 éve folyamatosan kényszergondolatok gyötörnek...Olyan gondolatok,amik az embernek még a legrosszabb rémálmában sem fordulnak elő.Van,hogy ezek a gondolatok szó szerint minden percben rámtörnek akaratom ellenére,és van hogy ideig-oráig elmúlnak vagy legalábbis nem olyan erősek.Kezdek belebolondulni ebbe az egészbe.Mivel 6 évvel ezelőtt elváltak a szüleim gondoltam arra is hogy emiatt lehet talán ez a betegség velem.Az ijesztő kényszergondolatok mellett vannak kényszeres "tevékenységeim" is.Pl.:5 percenként kezet mosok,ha megigazítom a párnát egyszer akkor utána úgy érzem,hogy muszáj mégegyszer megigazítanom,mert ha nem teszem,akkor egész nap azon agyalok,hogy miért nem igazítottam meg stb ...Félek attól hogy segítség nélkül elfajul ez az egész és egyre rosszabb lesz.Mit tehetnék,hogy elmúljon a kényszerbetegségem?A válaszokat előre is köszönöm...
2022. aug. 24. 18:13
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
17/F
2022. aug. 24. 18:14
 2/16 anonim ***** válasza:
Szólsz a szüleidnek, és eljársz pszichológushoz.
2022. aug. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ez az amit nem szeretnék!
2022. aug. 24. 18:19
 4/16 anonim ***** válasza:
Ez a módja, nem is értem miért akarod kikerülni.
2022. aug. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Mert félek attól hogy mit fognak szólni a szüleim...
2022. aug. 24. 18:28
 6/16 A kérdező kommentje:
Biztos hogy van rá valami más megoldás
2022. aug. 24. 18:28
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem fognak semmit szólni, valószínűleg látják, de valamiért nem tulajdonítanak neki jelentőséget, akár csak annyit látnak, hogy rendes vagy.
2022. aug. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Velem ugyan ez van, csak kis korom óta.. én megtanultam együtt élni vele és azóta már magától javult
2022. aug. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
NINCS más megoldás. Pszichiáter vagy klinikai szakpszichológus. A szüleidet nem kell minden részletbe beavatni.
2022. aug. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Abban szinte teljesen biztos vagyok,hogy még nem vették észre.Anyával 2 hetente egyszer találkozok,apa meg csak dolgozik!!
2022. aug. 24. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!