Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha leesel fogni kell a szárat...

Ha leesel fogni kell a szárat (ha nem ránt el) vagy rögtön elengedni, had szaladjon?

Figyelt kérdés
Nekem edzőm mindíg azt mondja engedjem el, de én automatikusan a szárral esek, így nem rohan el.

2023. márc. 23. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Helyzettől és értékrendszertől függ.

Például terepen nem engedem el a lovat ha kiszaladhat az útra, de pályán csak akkor tartom meg a szárat ha nem tépem meg a száját.

Valaki minden esetben fogja mert nem érdekli ennyire a ló egészsége, valaki pedig mindig elengedi gondolkodás nélkül.

2023. márc. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig csak pályán estem, ott elengedtem, nehogy beleakadjin valami, és megrántsam. Ehhez az is hozzátartozik, hogy pont jó hosszúságúra van állítva a szár, de ha nagyon hosszú lenne, nem engedném el, bele ne lépjen a ló.
2023. márc. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Pályán engedd el, nagyobb kárt okozol ha kapaszkodsz. Te is megsérülhetsz meg a ló száját is megtéped. Terepen más kérdés, ott nem kéne elengedni mert balesetet okozhat
2023. márc. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is csak pályán estem, és mindig elengedtem (mondjuk úgy estem hogy kb más lehetőségem nem volt, meg akkor még kicsi voltam). Már egy jó ideje nem estem, de most is elengedném, meg akkor is ha ezt semmi nem kötelezi (kivéve terepen).
2023. márc. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Palyan en is elengedem, terepen eddig szerencsere csak egyszer estem. Ott ketten voltunk kint az edzommel, megijedt az o lova valamitol es nekifarolt az enyemnek, agaskodott, es igy estem le. Fogtam a szarat, de az edzom azt mondta, hogy engedjem el. A lo hazarohant, nem lett baleset.
2023. márc. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Zárt pályán engedd el, terepen ne.
2023. márc. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a válaszokat. :)
2023. márc. 27. 14:27
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csak terepezni szoktam, ott - ha csak lehet - nem engedem el, mert kicsit időigényes lenne visszagyalogolni. :(
2023. márc. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Pályán elengedni, terepen tartani.
2023. ápr. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!