Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hány éves kortól érdemes...

Hány éves kortól érdemes lovagolni vinni a gyereket?

Figyelt kérdés
3,5 éves kislányom imádja a lovakat. Van a közelünkben egy lovarda, ahova többen is járnak. Itt azt mondta az oktató, amikor megérdeklődtem, hogy 5-6 éves gyerekeket már szépen lehet tanítani, nincsen lekésve semmiről sem a gyerek, ha akkor kezdi el.
2023. ápr. 5. 08:37
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
2-3 éves gyereket is lehet vinni már, csak nem minden lovardában vállalnak ilyen korú gyerekeket.
2023. ápr. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Vuk-91 ***** válasza:
31%
Én tinédzser voltam amikor voltam párszor lovagolni. Nagyon jó volt! Csak kár hogy nem volt lehetőségem menni oda többet, mert apám munkahelye volt... ahonnan átment máshova... Pedig a lányok kedvesek voltak hozzám, ami több mint amit iskolatársaimról el tudtam anno mondani...
2023. ápr. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Vidd, a lovak közelsége rengeteget jelent a gyermek fejlődésében, viszont arra figyelj, hogy ne üljön mindennap lóra és ne rendesen lovagoljon, hanem pl. sétáljon, fejlesszék, voltizsáljon, mert amúgy elvileg 7 éves kor alatt nagy károkat tud okozni, deformitásokat a gyermek vázrendszerében.
2023. ápr. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Viheted ennyi idősen is, de inkább csak ismerkedjen a lovakkal, nagyon ritkán üljön fel. 3.5 évesen még se a mozgáskoordinációja, se a vazrendszere nincs erre kifjelodve. Ilyen korban még úgyse tud megfelelően megtanulni lovagolni, nem tudja összehangolni annyira a különböző testrészeit, így a pénz amit lovasoktatásra költötök kb megy a kukába. A csontozat, ízületek pedig nagyon hamar kopnak így, túl nagy terhelés a lovaglás ilyen idős korban. Hatalmas terpesz és a razas terheli a csipojet, a medencét és a gerincét. Lovasoknal gyakori még a térd és bokafájdalom, ezek is könnyen előjönnek ilyen pici korban. Én is inkább a 6-7 éves kort ajánlanám, ahol elkezd ilyen pónitorna jellegű lovaglásra járni (többnyire lépésben feladatokat kapnak a gyerekek, mint karkörzés, törzsfordítás, érje el a lábujját, hasonló játékos feladatok). Ez még nem magát a lovastudást erősíti, hanem a lovon való egyensúlyérzéket és segít megszokni a lóval való mozgást. Szerintem 8-9 éves kortól már mehet rendes lovasedzésre is, én is ebben a korban kezdtem és nem voltam lemaradva semmiről.

Üdv, egy egyetemen végzett lovasedző

2023. ápr. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én körülbelül 6-7 évesen kezdtem el lovagolni.A lovardában én voltam a legfiatalabb,nálam csak idősebb emberek voltak és nem véletlenül.Engem se a legnagyobb,legvadabb lóra ültettek föl elsőnek hanem egy nyugodt lóra aki éppen ehhez a korosztályhoz szokott.Elsőnek csak ilyen könnyebb gyakorlatok voltak ők ültem a lovon,sétáltunk,karkörzés.Utána már amikor látták,hogy fejlődtem mehetett a futószáras lovaglás.Én oktatóként nem vállalnék ilyen pici gyerekeket,mert sokkal nagyobb odafigyelést kell biztosítani neki és sokszor félnek,nem úgy bánnak a lóval ahogy kellene.Láttam a lovardában ahogy a pici gyerek az anyukájával várta a nagyobb tesót és a pici gyerkőcöt én se engedtem volna lovagolni a viselkedése miatt.Ebben a korban még nem is fog olyan gyakorlatokat csinálni,mint egy idősebb ember.
2023. ápr. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pónisétára, ilyenekre lehet vinni 2-3 éves kortól, de tudatosan lovagolni csak 6-7 éves korától fog tudni a gyerek.
2023. ápr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!