Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudtnátok tippeket, hogy...

Tudtnátok tippeket, hogy legyek lovaglással kitartóbb?

Figyelt kérdés
A lényeg 5 éve lovagolok ezalatt 4-szer váltottam lovardát, mert mindegyikkel volt gond. Vagy az oktatóval volt baj vagy a lovakat nem tudtam kezelni és én nem igazán vagyok egy kitartó ember ha tűrésről volt szó, így föladtam 2-szer. 1-szer újrakezdem de megint nem találtam örömömet benne. Végül ismét abbahagytam. De a lovakat imádom szeretnék is tartani majd, viszont ahhoz tudnom kéne, hogy üljem meg. Bár tudok lovagolni mind a 3 jármódban de az ülésem még nem tökéletes. Kérhetek tanácsokat?

2023. máj. 14. 15:17
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
100%
Úgy soha sem fogsz fejlődni, hogyha amint találkozol egy nehezebben kezelhető lóval, azonnal lovat/lovardát váltasz.
2023. máj. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
100%
Válassz ki végre egyet, akár menj el próbára több helyre is és utána dönts. De amit kiválasztottál, maradj ott hosszabb ideig. Esetleg szervezz be egy barátot, és járatok együtt, akkor húzni fog hogy vele mész. Ennél sokkal nagyobb kitartásra lesz szükséged ha valaha lovat akarsz tartani, kezdj el ezen dolgozni.
2023. máj. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
100%
És mi lenne, ha a konkrét lovaglás helyett első sorban a földi munkát kezdenéd tanulni? Lehet, hogy az neked jobban fekszik, vagy segít kapcsolatot teremteni és későbbi logikát látni a lovaglásban.
2023. máj. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 A kérdező kommentje:
Jártam baráttal is lovagolni. Viszont ő leesett a lóról és nem engedték onnantól a szülei.
2023. máj. 14. 17:54
 5/59 A kérdező kommentje:
#1 Tudom, hogy több fajta lovakkal kell megismerkednem viszont amikor csupán egy 1 éve lovagló gyermeket raknak rá egy 167 cm marmagas lóra akkor szerintem az kicsit gyors fejlődés.
2023. máj. 14. 17:59
 6/59 anonim ***** válasza:
100%

5 év, és nem jó az ülés? Ezek szinte elképzelhetetlen időtartamok. Én harmadikos középiskolás koromban kezdtem el lovagolni, az érettségi után volt egy évem, mielőtt behívtak volna katonának, közben már több kisebb versenyen indultam. És nem voltam különösebben tehetséges. Heti egy lovazással kezdtem, aztán kb másfél év múlva heti kétszer mehettem ugyanazért az árét, és a végén minden nap lent voltam, mert ha nem jött valaki, én mozgattam le a lovát - ha más nem volt. Akkor aztán pláne sokat tanultam.

Két eset lehetséges:

1. nem találkoztál még normális szakemberrel, edzővel. Ez mondjuk elég valószínű, mert lehet vagy 10 lelkiismeretes jó lovas és jó oktató összesen ebben az országban. Ekkor addig kell keresned, míg találsz egyet.

2. Végletesen tehetségtelen vagy. Ezt is fel kell ismerni. Kevés olyan edző van, aki annyira nagy ember, hogy ezt fogja neked mondani, aki abból él, hogy holnap is lejössz és nyergelsz.

2023. máj. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
28%

"Úgy soha sem fogsz fejlődni, hogyha amint találkozol egy nehezebben kezelhető lóval, azonnal lovat/lovardát váltasz."

Dehogynem. Legfeljebb lassabban.

2023. máj. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
100%

"amikor csupán egy 1 éve lovagló gyermeket raknak rá egy 167 cm marmagas lóra akkor szerintem az kicsit gyors fejlődés."

Ezzel mi a gond? Mármint, én 9 évesen kb akkorán kezdtem, egy nagyon kedves, idős kisbéri kancán. Ez akkor gond, ha 1) a gyerek mondjuk 4 éves, vázrendszernek megterhelő a nagy terpesz 2) nincs kiképezve a ló, de akkor lehetne 120 cm, az se jobb

Szóval ezt nem értem itt mi a gond.

Ne kifogásokat keress, ha lovazni szeretnél. Ha félsz tőlük, akkor meg sajátot ne nagyon akarjál, akkor keress valami olyan lovardát, ahol ellovacskázhatsz amikor kedved van.

Leesett és nem engedik többet?Lovaglással jár. Lehet venni gerinc-/testvédőt, kobak meg 18 alatt legtöbb helyen kötelező, 18 felett erősen ajánlott. Oké, őt mondjuk nem engedik, de nincs más ismerősöd, akit érdekel? Esetleg kezdj el járni valahova rendszeresen és ott is lesznek barátaid.

Igazából nem teljesen értem mi a problémád.

2023. máj. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 A kérdező kommentje:
#6 az 5 évet úgy nézd,hogy az első két évben egy tanyán voltam és ott csak ráültettek a lóra azt annyit mondtak mehetsz. Itt csak nyaranként voltam. Aztán pedig csak hetente egyszer jártam.
2023. máj. 14. 21:27
 10/59 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos akkor én ezt nem nevezném 5 év lovaglásnak.
2023. máj. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!