Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudtnátok tippeket, hogy...

Tudtnátok tippeket, hogy legyek lovaglással kitartóbb?

Figyelt kérdés
A lényeg 5 éve lovagolok ezalatt 4-szer váltottam lovardát, mert mindegyikkel volt gond. Vagy az oktatóval volt baj vagy a lovakat nem tudtam kezelni és én nem igazán vagyok egy kitartó ember ha tűrésről volt szó, így föladtam 2-szer. 1-szer újrakezdem de megint nem találtam örömömet benne. Végül ismét abbahagytam. De a lovakat imádom szeretnék is tartani majd, viszont ahhoz tudnom kéne, hogy üljem meg. Bár tudok lovagolni mind a 3 jármódban de az ülésem még nem tökéletes. Kérhetek tanácsokat?

2023. máj. 14. 15:17
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
84%

Félelmetesen tudatlan és/vagy ostoba az, aki 5 év lovaglással való foglalkozás (folyamatos lovagolni járásnak nem nevezhető, ha ennyi kihagyás volt benne) után ott tart, hogy a lovat a mérete határozza meg. A gyakorlás időtartama (egy év után) meg a ló magassága között meg úgy mégis milyen összefüggés van? Kezdő nagyobb eséllyel esik (bár ez sem igaz, rájuk sokkal jobban figyelnek az oktatók, eleve futószár van, jobb helyeken akár sokáig, ha a lovasnak szüksége van rá), és az kis lóról kevésbé fáj?

Nem tudom, biztos én voltam túlbuzgó gyerek, de mikor én nem tudtam hosszabb ideig járni (mert nem fért bele a szüleimnek anyagilag), elolvastam mindenféle lovakról, lovaglásról szóló könyvet és tanultam róluk. Nem azért, mert bárki is kényszerített, hanem mert érdekelt a sport, amit űzök.

2023. jún. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 A kérdező kommentje:
A kommentek amiket adtatok hát ez csak spekuláció de kb. 70%-a negatív és nem a kérdésemre ad válasz. Tehát ha nem az általam feltett kérdésre szeretnél válaszolni akkor tessék szépen elmenni és másik kérdés után nézni. Viszontlátás!
2023. jún. 3. 19:29
 43/59 anonim ***** válasza:
82%
Tegyél be plug-int, hogy élvezd is a végére!
2023. jún. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 A kérdező kommentje:
Minek kéne a lovagláshoz plugin? (aminél nem kell -)
2023. jún. 7. 17:37
 45/59 anonim válasza:
100%
Nem tudok lovagolni, de valóban nem lehetsz túl kitartó, ha minden nehézségnél feladod vagy váltasz. Színészként végeztem és rengetegszer éreztem azt, hogy némelyik óra csak nyűg és utálom. OLyankor megkérdeztem magamtól, hogy kell-e a papír és szeretnék-e ezzel foglalkozni. Mivel tudtam, hogy ezt szeretem csinálni, úgy döntöttem, hogy az a kis "szenvedés" megéri. Kell a szakmához, az is része... Szerintem tedd fel magadnak a kérdést, hogy téynleg élvezed-e a lovaglást vagy csak volt egy elképzelésed, ami a gyakorlatban teljesen másképpen zajlik!
2023. jún. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
100%

#46

Tetszik a kikezdhetetlen érvelési tecnikád

2023. jún. 8. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 A kérdező kommentje:
#45 áruld el nékem felebarátom! Hol a jó lócitromba szerepelt a kérdésben színészet? A kérdés logaglással volt kapcsolatos. A színészeti kitartásnak ehhez semmi köze. A lovaglás, mint fizikai, mint mentális terhelés egyben.
2023. jún. 8. 14:24
 48/59 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

( Nem 45 vagyok)

Kérlek a válaszokat nyitottan és figyelmesen olvasd el, mert a 45ös a kérdésedre válaszolt és szerintem jól is.

2023. jún. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
32%
#40 ezek szakmai blődségek. :) Klimke tudta, miről beszél. Magyarroszágon is van élethosszos futószáras zseni. A Spanyol Iskolában is a lóképzés része.
2023. jún. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
100%

#47 legyél már egy kicsit nyitottabb, 45-ös egy nagyon jó dolgot tanácsolt, én hasznosabbnak találom szemény szerint az ő pár sorát, az előző 4 oldalnál is... Ha nem vagy képes értelmezni a saját kérdésedre feltett értelmes válaszokat sem, akkor mit keresel itt? Ezen is gondolkodhatsz elalvás előtt.


Én sem 45-ös voltam.

2023. jún. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!